Z jakich powodów odpowiednia izolacja drgań jest tak ważna do prawidłowego działania urządzeń, jak prawidłowo dobrać wibroizolatory.

Duża część maszyn i urządzeń musi być porządnie zamocowana do podłoża. Zagwarantuje to nie tylko odpowiednią pracę takiej maszyny, ale dodatkowo bezpieczeństwo ludzi, którzy będą tam pracować.
zdjęcia


reklama zewnętrzna
Author: Andy Atzert
Source: http://www.flickr.com


Lecz podczas działania powstają najróżniejsze wibracje i drgania, jakie mogą spowodować sporo problemów. Są przede wszystkim zagrożeniem dla konstrukcyjnych elementów obiektów, mogąc spowodować nawet ich poważne uszkodzenie. Poza tym niezbyt dobrze będą wpływać na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i pracę sąsiednich urządzeń. Z tego też powodu przy instalacji rozmaitych urządzeń powinno się przypilnować tego, żeby w możliwie jak najlepszy sposób ograniczyć występowanie drgań.

Czyżbyś nie mógł przerwać tego artykułu? To dla nas niezwykle miła wiadomość - w takim razie kontynuuj poznawanie na kolejnej stronie.

Do tego celu można przykładowo zastosować wibroizolatory, to znaczy poduszki gumowe z metalowymi wzmocnieniami.


napój
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com


Wibroizolatory wykorzystywane są obecnie w dużej ilości gałęzi przemysłu, na przykład sprzęcie budowlanym, maszynach produkcyjnych czy hydraulicznych. Aby mogły odpowiednio spełniać swoją rolę muszą być odpowiednio dobrane pod względem wielkości, twardości gumy i pozostałych parametrów.

Czy chcesz zdobyć nowe dane na ten wątek? Jeżeli tak, to sprawdź, jakiego typu wiadomości ma porządna witryna, z pewnością także Cię zafascynują.

W pierwszej kolejności należy określić rodzaj maszyny i sposób jej montażu do podłoża. Ważny będzie tu również jej ciężar i ilość punktów mocowania, umożliwi wyznaczenie jednostkowych obciążeń.
Następnym parametrem istotnym przy wyborze wibroizolatorów będzie częstotliwość drgań danego urządzenia, tu bierze się pod uwagę między innymi prędkość obrotową Silnika zasilającego. Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy w miejscu w którym urządzenie ma pracować nie występują jakieś mniej korzystne czynniki.