Wyroby drewniane wciąż na topie.

Są tacy, dla których drzewo w domu kojarzy się ze marnym gustem i lakierowaną boazerią. Style, które przywędrowały do naszego kraju z krajów Skandynawskich pokazują jednak, że drewno zawiera w sobie coś szlachetnego i właściwie zaadoptowane drewniane dodatki nadadzą naszemu wnętrzu wyrazu.


Wyroby drewniane na dobre wróciły do łask projektantów i designerów.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego również inne pokrewne materiały - po prostu wejdź na stronę.

Większość z nich przekonała się, że używanie surowców pochodzących z natury pozwala wyrobom nadać ponadczasowy charakter oraz z korzyścią wypływa na nasze samopoczucie. (Zobacz też pudełko wykonane z drewna)

Drewniane pudełka
Source: Timberart.pl
W domu wyroby z drewna najlepiej sprawdzają się w kuchni. Mieszając potrawę drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni myśleć o tym, czy przy dużej temperaturze wydzielają się substancje powodujące raka lub następują odmienne niebezpieczne reakcje chemiczne, tak jak to bywa w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Nie raz słyszeliśmy o aferach związanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków zostały wykorzystane groźne materiały. W tym wypadku to jedynie drewno, więc można czuć się pewnie. Dodatkowo drewniane przybory kuchenne nie kosztują wiele, dlatego też ich ewentualna wymiana, nie powinna nadwyrężać domowego budżetu.

Najbardziej popularnymi przedmiotami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Drewniane deski są przeróżnych rozmiarów, a niektóre możemy nabyć w bardzo wyszukanych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie nie powodują tak szybkiego niszczenia noży, jak deski zrobione z tworzyw sztucznych.


Bardzo pragmatyczne w użyciu i gustowne w wyglądzie są także opakowanie drewniane. Mogą być pomocne do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Niektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że przez to produkty mają o wiele lepszy smak. Należy pamiętać, że do produkcji najbardziej szlachetnych napojów alkoholowych, również wykorzystuje się drewniane beczki.
Oryginalne projekty z drewna można zobaczyć pod adresem


Author: k.s.