Miejsca tego rodzaju jak place zabaw powinny być systematycznie kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa.

aby rodzice mieli faktycznie poczucie, że są to miejsca, na jakie z powodzeniem mogą puszczać swoje maluchy


Bezpieczeństwo najmłodszych jest bardzo ważne, stąd też należy zwracać uwagę na najróżniejsze sytuacje, jakie mogą na co dzień zagrażać ich zdrowiu, czy to w domu, czy na zewnątrz.


Rzecz jasna z najmłodszymi musimy wychodzić na zewnątrz i najczęściej miejscem, do którego się udajemy jest najbliższy park albo place zabaw.
różaniec
Author: Pacopus
Source: http://www.flickr.com


Współcześnie architektura i zabudowa, szczególnie miejskich osiedli, jest bardzo dobrze pod tym względem rozwinięta, stąd też nie powinniśmy mieć problemu, by na naszym osiedlu znaleźć gdzieś nieopodal plac zabaw. Istotne jest to, aby był on solidnie zabezpieczony, a z tym nie zawsze jest, tak jak powinno .


Place zbaw muszą być systematycznie kontrolowane pod względem jakości występujących na nich elementów do zabawy. Każdy taki element, niezależnie, czy będzie to pojedyncza huśtawka do kołysania, siatka na plac zabaw, czy pozostałe elementy, muszą być kontrolowane z uwzględnieniem ich wytrzymałości i rzecz jasna bezpieczeństwa dla najmłodszych siatka na plac zabaw. Jest to kluczowe, bowiem dzieci mogą zajrzeć w najmniejszy kawałek lub dotykać rzeczy, których nam nie przyszłoby do głowy ruszać, dlatego istotne jest to, by ktoś wszystkie wspomniane elementy systematycznie kontrolował.

Spodobał Ci się zaprezentowany post? Jeżeli tak, poznaj wartościowe zagadnienia, jakie z inspiracją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (warynski.pl/).

Dla bezpieczeństwa też dobrze jest obejrzeć plac zabaw, zanim zaczniemy się na nim zabawę z naszym maluchem.
Taka wcześniejsza kontrola na pewno da nam większe poczucie pewności, że teren jest dobrze przygotowany do zabawy.