Części do samochodu – markowe, czy zamienniki?

Każdy właściciel auta znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy którąś część trzeba było wymienić. Zastanawiamy się wówczas: jakiego rodzaju części nabyć? Bezpieczniejsze będą nowe, czy używane, markowe, czy niemarkowe odpowiedniki?
Ford Mondeo
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Sporo zależy od stanu technicznego samego samochodu, jak również od budżetu, jakim dysponujemy. Poszczególne części samochodowe mają odmienną cenę, ale nie zawsze najlepiej jest wybierać najtańsze wyjście, bo może się ono okazać jedynie złudną gospodarnością. Jeśli posiadamy stosunkowo nowy samochód, sensownym wyjściem jest używanie nowych, autoryzowanych części, zwłaszcza gdy zamierzamy w ciągu paru lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi spowodują, że wartość pojazdu nie spadnie, a właściwości i bezpieczeństwo będą nadal na najwyższym poziomie. Nowe części to rozwiązanie dobre dla osób, które kupiły samochód, do którego części z zasady są stosunkowo tanie.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawił, to odsyłam do witryny, gdyż znajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zainteresują.

Części do Forda Mondeo powszechnie używanego samochodu na co dzień, bezsprzecznie będą tańsze, niż elementy do samochodu kolekcjonerskiego jakiejś rzadkiej marki. Jeśli jednak ktoś planuje kupić nowe części tylko dlatego, żeby nie utracić gwarancji na samochód, to trzeba zaznaczyć, iż od kilku lat dyrektywa unijna pozwala na stosowanie zamienników, o ile są one podobnej jakości i są w pełni bezusterkowe oraz pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Jeśli chodzi o zamienniki, nie zawsze są to części kiepskiej jakości. Taki przykład: zamienne części zamienne z Mondeo mogą być tak samo dobre, jak oryginały oraz wywodzić się nawet z tej samej produkcji.

Czy posty opublikowane na tej witrynie sklep z akumulatorami warszawa w pełni Cię uszczęśliwiły? Mamy nadzieję, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to najedź tu.

Odróżniają się wyłącznie brakiem znaczka Forda, a ich cena jest nawet o 50% niższa. Tego typu zamienniki zaliczają się do klasy premium. Trochę niższa kategoria zamienników to elementy, pochodzące z mniej popularnych firm, ale również mające certyfikaty jakości. Kupując podzespoły do auta, trzeba unikać różnego rodzaju podróbek wątpliwej jakości. Choć ich cena jest szczególnie atrakcyjna, to mogą spowodować duże uszkodzenia silnika, narażając nas nie tylko na następne koszty naprawy, lecz także na zagrożenie życia.Ford Mondeo
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Ostrożnie należy także wybierać części używane – jeżeli nie umiemy określić ich jakości oraz pochodzenia, na zakupy należy pójść z kimś lepiej zaznajomionym z tematem. Krótko mówiąc: oryginalne części to odpowiednie rozwiązanie do nowych aut powszechnie nabywanych marek (części do Forda Mondeo MK 4), zwłaszcza jeżeli zależy nam na zachowaniu najwyższej jakości, dobrego wyglądu i wysokiej ceny samochodu, zamienniki to wybór dla osób mniej zasobnych, ale trzeba wybierać je ostrożnie, kierując się czymś więcej, niż cena.