Niektóre pary nie mogą mieć potomstwa, jest to dla tych osób ogromny cios. Na szczęście są sposoby, żeby to zmienić

Od czasu, gdy problem niemożności posiadania dzieci, stał się bardziej popularny, lekarze robią wszystko by wynaleźć dobry sposób, dzięki któremu ludzie będą mieć dzieci. Od odpowiedniej diety i odporności, bardzo szybko doszliśmy do in vitro i świat zwariował.
In vitro technicians at work
Author: Luigi Guarino
Source: http://www.flickr.com
Za sprawą tej metody dzieci rodziły się tym, którzy walczyli o nie bardzo długo. Skończyły się problemy, ale i sierocińce miały coraz zmniejszającą się liczbę chętnych na adopcje. Bezpłodność nie wybiera klasy w społeczeństwie, ani wykształcenia, dotyka wszystkich oraz daje się poznać, jako bezwzględna i egoistyczna. Kościół w opozycji do in vitro, rozpropagował nową metodę, to naprotechnologia, która ma być cudowną alternatywną, która spowoduje, iż ludzie porzucą nienaturalne zajście w ciążę. Tak się jednak nie stało . Dla sporej grupy ludzi poddanie się skomplikowanej terapii, to ostatni sposób na urodzenie własnego dziecka. Według niektórych ta metoda to ostateczność, sięgają po nią wtedy, kiedy już wszystko zawiodło oraz nie ma widoków na przyszłość.

Naprotechnologia zostaje daleko w tyle, owszem wzmaga płodność, ale czasami ma się wrażenie, iż to raczej chodzi o jej efekt placebo. In Vitro natomiast daje nam prawie pewność, iż do ciąży dojdzie i dzięki temu przyjdzie na świat zdrowe dziecko. Dużo osób sięga po takie rodzaj zapłodnienia tylko przez to, że ich płodność jest niska, nie tędy droga, zanim zdecydujemy się na taki konkretny krok, trzeba spróbować innych metod, a może będą one na tyle skuteczne, iż poczęcie okaże się możliwe.
bank genów
Author: CIAT
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że wiedza na temat naszej płodności może zostać dość łatwo ustalona. Służą do tego testy (badania kierowców zawodowych) na płodność. Wskazują one, czy mamy szansę na potomstwo. Jeżeli nie, to warto próbować różnych metod, także naprotechnologia, jednakże koniec końców coraz więcej osób korzysta z in vitro. Na szczęście ta metoda jest coraz bardziej wspierana przez państwo. Dofinansowanie in vitro to ogromna szansa dla potencjalnych rodziców na własne potomstwo . To ogromnie pozytywne, iż państwo jest skory pomagać obywatelom w tym zakresie, miejmy jednak nadzieję, iż po zmianie rządów obecna sytuacja nie ulegnie zmianie.