Odmiany i zastosowanie regałów

Najogólniej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej ilości półek, wykorzystywane do przechowywania rozmaitych elementów. Regały bywają produkowane z różnorodnych tworzyw, wśród których na pierwszym miejscu stoją takie jak drewno i stopy metali.
regał
Author: Aleksander Lucis
Source: DuPont™ Corian®
Rozmiar regału i materiał wykonania zależą w pierwszej kolejności od charakteru miejsca, w którym regał się znajduje, a co za tym idzie od typu składowanych ładunków. Każdy materiał ma bowiem własne zalety. Na przykład regały wykonane z metali bardzo korzystnie sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych dzięki swojej dużej odporności oraz dużej nośności poszczególnych półek. Ponadto regały magazynowe nie muszą spełniać warunków estetycznych, kładzie się w nich nacisk w pierwszej kolejności na praktyczność. Także przykładowo regały magazynowe (zobacz regały magazynowe na mają dużą wytrzymałość przy skromnym wyglądzie. Natomiast regały używane w domu bywają na przykład drewniane, ponieważ w mieszkaniach kładziony jest spory nacisk na wygląd części wyposażenia.

Regały wykonane z tworzyw sztucznych Już wiele lat temu w różnych krajach doceniono korzyści z wykorzystywania tworzyw sztucznych. Popularny plastik, jako tworzywo niezwykle lekkie i dobre do kształtowania szybko zdobył wielką popularność. Zastosowano go więc również do produkowania regałów. Takie meble stosowano bardzo popularne w latach 90. ubiegłego stulecia i można było je spotkać w wielu domach. Najczęściej złożone są z wielu oddzielnych modułów, które łączy się ze sobą dowolnie stwarzając różnorodne formy.

Jeżeli po przeanalizowaniu omawianego problemu, będziesz mieć ochotę na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje ma ten artykuł.

Dzięki lekkości tworzywa meble tego rodzaju są bardzo mobilne.
Regały paletowe
Author: Feed My Starving Children (FMSC)
Source: http://www.flickr.com
Regały biblioteczne
Regały są niekiedy także kojarzone z instytucjami takimi jak na przykład biblioteka. W bibliotece za pomocą regałów składowane są książki i pozostałe dokumenty będące w zbiorach. Dzięki użyciu regałów książka jest nie tylko łatwa do odszukania, ale również dobrze widoczna. W instytucjach tych stosuje się różne typy regałów, przykładem może być wyposażenie magazynów, przejdź tu. Inny rodzaj stosowany jest w magazynach w bibliotece, tam zwykle stosuje się regały o konstrukcji zamkniętej, które są przy tym mobilne. Dzięki temu odnalezienie potrzebnej pozycji w magazynie jest raczej łatwe.