Maluchy lubią się bawić i tworzyć - dlatego powinniśmy rozwijać w nich pasję do malowania oraz kolorowania

Już u malutkich bobasów jesteśmy w stanie dosyć często zauważyć ich zainteresowanie rysowaniem - czasami lubią siedzieć dość długo i tworzyć różne obrazy czy malować kolorowanki.


reklamy
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.


Potem z zadowoleniem pokazują swe dzieła bliskim.
drukarka
Author: John Loo
Source: http://www.flickr.com


Jeśli rodzice widzą, że ich maluch kocha rysowanie, to powinni się z tego radować. Badania udowodniły bowiem, że szkraby, które wykazują zdolności plastyczne, chętniej się w przyszłości uczą i łatwiej odnajdują się w społeczeństwie. Zatem łatwiej im nawiązywać kontakty i znaleźć sobie miejsce w grupie. Zatem (kliknij tutaj) warto szkrabowi podarować podstawowy zestaw małego artysty - papier, malowanki, farby oraz mazaki.

Jeśli myślisz, że rozważana tu kwestia jest ciekawa, sprawdź dodatkowo więcej w tym tekście (http://www.dekorianhome.pl/lampy-wiszace), który także proponuje podobne porady.

Artykuły plastyczne dla dzieci na szczęście nie bywają kosztowne i pewnie stać na nie każdego rodzica. Dodatkowo, jeżeli cała rodzina wie o zainteresowaniach smyka, to jest w stanie mu robić właśnie tego typu podarunki na święta albo urodziny. Będzie to lepsze dla jego przyszłości, niż następna chińska zabawka. Rysowanie rozwija wyobraźnię oraz wzbudza zainteresowanie otoczeniem. Szkrab pewnie szybciej niż inne dzieci nauczy się czytać i będzie prymusem w szkole. Pamiętajmy jednak o tym, że maluchy lubią kredki i pędzelki gryźć. Zatem trzeba wręczać mu artykuły, które posiadają odpowiedni certyfikat Wspólnoty Europejskiej i są dopuszczone do kontaktu z najmłodszymi.


Owszem, będą one trochę droższe niż ich odpowiedniki przywożone z Azji. Ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nasze dziecko nie będzie połykać razem ze śliną jakiś metali ciężkich.