Jakie narzędzia muszą mieć hale magazynowe?

W magazynach powinny być tego typu urządzenia, jakie ułatwiają pracę pracownikom magazynu. Narzędzia do rozpakowywania palet są niezwykle popularne w halach magazynowych i dzięki nim działalność magazynierów jest trochę lżejsza.


Maszyny, jakie są potrzebne do rozładowywania palet to depaletyzatory.
sport jako hobby
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com


Zaczynają one linię technologiczną i dzięki swojemu automatycznemu funkcjonowaniu mogą wyręczyć w pracy pracowników linii. Sprawnie rozpakują kartony z towarami, a dzięki temu, że urządzenia są łatwe w obsłudze, praca z nimi zalicza się do przyjemnych. Każde urządzenie można dostosować do swych potrzeb i można je ustawiać w trybie automatycznym lub półautomatycznym. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu pudła będą rozładowane prędko i według zapotrzebowań klienta.oferta lampki na biurko castorama lampki na biurko castoramaGłównym zadaniem depaletyzatorów jest wypakowanie umieszczonych na paletach słoików czy też puszek. Podczas pracy narzędzie to nie uszkadza pudełek.


Depaletyzatory można podzielić na wysokie i niskie. Te wysokie mogłyby być stosowane na wysokościach powyżej dwóch tysięcy mm, a niskie na wysokości ok. tysiąca mm. Przyrządy automatyczne mogą służyć do rozładunku nowych pudełek z palet prosto na linię produkcyjną. Cały cykl odbywa się automatycznie, a magazynier może ograniczyć własny trud minimalnie. Sterowanie takim urządzeniem odbywa się przy pomocy specjalnego sterownika. Wydajność urządzenia jest bardzo znaczna i może wynieść do trzech warstw w ciągu jednej minuty. Naturalnie przy zachowaniu delikatnego rozładunku.
W skład takiego urządzenia wchodzi między innymi magazynek przekładek oraz platforma ręcznego odwijania folii. Depaletyzator wysoki może służyć także do rozładowywania lekkich butelek i posiada niezwykle wytrzymałą budowę.