Jak wybrać biuro księgowe?

Wyselekcjonowanie należytego biura księgowego do obsługi firmy to poważne wyzwanie. Od właściwego wyboru bardzo dużo zależy a na pewno poprawne rozliczenia z urzędem fiskalnym.
Możliwy błąd w podobnych rozliczeniach może mieć istotne konsekwencje.


zdjęcia
Author: Sofitel Dubai Downtown
Source: http://www.flickr.com


rodzina
Author: Infinity Italian Design
Source: Infinity Italian Design


Wybierając biuro księgowe do obsługi swojej firmy warto brać pod uwagę oraz dokładnie sprawdzić parę spraw. Najważniejszą kwestią będzie sprawdzenie czy biuro posiada certyfikat (kliknij stronę) księgowy Ministra Finansów. Sprawdź dokładnie czy zaprezentowany Ci dokument jest bieżący oraz rzeczywiście wystawiony jest przez Ministerstwo Finansów. Pamiętaj, iż za omyłki księgowe odpowiedzialność przed urzędem podatkowym ponosisz Ty jako podatnik, a dopiero po pewnym czasie przypada Ci prawo do potencjalnego odszkodowania. Biuro rachunkowe nie poniesie odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe swojego klienta wobec fiskusa i pamiętaj nie ma tutaj znaczenia przekaz umowy jaką nawiążesz z biurem, jako podatnik tylko Ty odpowiadasz za swe podatki.


Wybierając biuro księgowe koniecznie dowiedz się czy biuro biuro księgowe katowice rachunkowe podchodzi indywidualnie do własnych klientów. Unikaj wielkich biur, gdzie Twoja firma „zginie w tłumie ”. Istotne by biuro było w stanie zagwarantować Ci jednego rachunkowego, który będzie się zajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej zagadnienia. Księgowa musi mieć pojęcie, co to jest invoice faktura. Na owym dokumencie znajduje się indeks nabytych towarów bądź wykonanych usług razem z ceną za tego typu rzeczy.
Pokazuje dokładnie jak dużo kupujący musi za takowe rzeczy uiścić. Dzięki temu, możemy zobaczyć jak wiele konkretna rzecz kosztuje jak też czy aby na pewno tyle winniśmy uiścić.