W jaki sposób zaaranżować małą umywalnię?

Urządzenie małej toalety nie jest zadaniem łatwym, jednakże doskonale zaplanowana może być tak wygodna, jak i efektowna.


Łazienka o małej powierzchni stanowi prawdziwe wyzwanie.
moda
Author: Miran
Source: Akrobatka.pl


Uplanowanie wszystkich potrzebnych rynsztunków i efektowna aranżacja pomieszczenia przy maksymalnej gospodarności miejsca jest wyjątkowo trudna. Tropem do sukcesu jest odpowiedni plan, który umożliwi spożytkowanie każdego centymetra przestrzeni.


Dobrym rozwiązaniem może się okazać przesuwna tafla z matowego szkła, jaka może być drzwiami kabiny prysznicowej albo ścianką przysłaniającą łazienkowe utensylia jak też pralkę. W kabinie zamiast standardowego brodzika zamontować możesz w podłodze odpływ. Natrysk zasłania się wyłącznie na czas ablucji, a otwarty zapewnia ponadprogramową powierzchnię do wygodnego korzystania z toalety. Podłogę wyposażyć możesz w elektryczną matę grzejną sterowaną termostatem. We wnęce obok prysznica schować można pralkę a także parę półek na ręczniki. półki ponad pralką można zasłonić przesuwnymi drzwiami. Oświetlenie można rozwiązać trójstopniowo. Blask padać może na całą umywalnię lub część kąpielową. W kabinie należy zamontować wodoodporną oprawę oświetleniową.


Chłodna, jasna kolorystyka, gładkie płytki z cienką fugą, ogromne lustro, dobre oświetlenie i ukryte skrytki: to zestaw podstawowych sztuczek, powiększających malutką toaletę. Obudowę instalacji sanitarnych wykorzystać można do stworzenia półki pod zwierciadłem.
Nieduża obła misa niech ładnie wystaje z obudowy mozaikowej (schować w niej możemy schowek na środki czystości). Mozaika świetnie prezentuje swe odcienie na tle gładkich beżowych płytek.