Jak w rzeczywistości może wyglądać proces uzyskania pomocy z pieniędzy UE?

Wkroczenie naszego kraju w struktury UE przyniosło Polakom wiele ciekawych możliwości. Otworzenie granic, bardziej znaczące perspektywy i większe oszczędności, które można przeznaczyć np.


na założenie swojej działalności albo na realizację nowych przedsięwzięć. Fundusze unijne dają okazję pozyskania środków finansowych na wybrany przez przemysłowca projekt.


usługi


zabawka
Author: Warren Noronha
Source: http://www.flickr.com/photos/wnorrix/75093770/
Beneficjentem może zostać niemalże każdy: osoba prywatna, spółka czy też organizacja pozarządowa. Jeżeli interesuje Cię pozyskiwanie funduszy unijnych Warszawa to miasto, w którym znajdziesz profesjonalny lokal informacyjny. Będące w tamtym miejscu osoby chętnie udzielą zainteresowanym wszelkich odpowiedzi mających związek z realizacją Twego pomysłu. Działają w tamtym miejscu poza tym firmy, których kluczowym obowiązkiem jest pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania z różnorodnego rodzaju programów celowych. Tego typu firmy proponują kompleksową obsługę dofinansowania. Wykonuje się to w postaci kilku etapów.


Mech
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/


Pierwszy z nich zawiera analizę przedstawionych akt pod względem obecnych źródeł dofinansowania konkretnego projektu. W kolejnym etapie opracowywana jest dokumentacja aplikacyjna. Zawiera ona przygotowanie wniosku czy też weryfikację obecnych akt. W trzecim etapie po raz kolejny sprawdzane są wszystkie dokumenty oraz wykonywana jest ocena tematyczna wniosku. W ostatnim etapie ma miejsce m.in.


tworzenie załączników do wniosku i jeżeli wszystko będzie przygotowane właściwie, następuje przekazanie ich do podpisania przez beneficjenta. Całość może odbyć się przy pomocy specjalistów.