Kto posiada obowiązek noszenia odblasków i z jakiego powodu trzeba to robic?

W obszarze niezabudowanym posiadamy obowiązek nosić specjalne odblaski. Ma nam to zapewnić bezpieczeństwo, a tym samym dać gwarancję, że kierujący w nadjeżdżającym samochodzie odpowiednio wcześnie nas zobaczy oraz zdąży zareagować w razie niebezpiecznej sytuacji.


Rozmiar, jaki może mieć plastikowa opaska odblaskowa to 300x30 milimetrów z białym PCV wewnątrz.


Tego typu opaskę można założyć jednym ruchem na ręce. Mogłaby mieć nadruk reklamowy w CMYK jednobarwny albo wielokolorowy. Tego typu opaska mogłaby zostać doskonałym gadżetem promocyjnym jakiejś firmy. Sprawi ona, że będziemy widoczni na ulicy, a tym samym bezpieczni. Może zostać ona wręczana bezpłatnie albo jako dodatek do oferty podmiotu.

Nasze kolejne artykuły są tak samo pociągające, co ten. Zatem wejdź w link tutaj jaka karma dla psa alergika i przeglądaj szczegółowe wiadomości. Zachęcamy!

Opaska tego typu może zostać interesującym urozmaiceniem ubrania i sprawdzi się doskonale podczas mnóstwa powszednich czynności tego typu jak spacer czy jazda na rowerze. Najczęściej tego typu opaski występują w bardzo wielu jaskrawych barwach. Dla dzieciaków moglibyśmy wybrać opaski ze śmiesznym nadrukiem przykładowo uśmiechniętą buźką lub piłką nożną.
wózek widłowy
Author: Brant
Source: http://www.flickr.com


Obowiązek zakładania opaski odblaskowej ma każdy niezależnie od płci. Nie tyczy się on pieszych idących drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych czy pieszych poruszających się w obszarze zamieszkania. W tamtym miejscu cała rozpiętość drogi jest do dyspozycji idącego i ma on pierwszeństwo przed wszystkimi pojazdami. Części odblaskowe mogą być doczepiane do ubrania. Trzeba pamiętać, że bardzo ważne jest usytuowanie odblasków.


Zaleca się je umieszczać na wysokości kolan czy w pobliżu środka klatki piersiowej i pleców. W tym czasie posiadamy pewność, że są prawidłowo widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.