W wielu polskich spółkach szefostwo dba o bezpieczeństwo zatrudnionych i organizuje potrzebne szkolenia

Niejeden pracodawca pragnie troszczyć się o bezpieczeństwo swych pracowników. Z tego powodu często muszą oni przechodzić przeróżne szkolenia BHP.
szkolenia przeciwpożarowe
Author: Meutia Widodo
Source: http://www.flickr.com


W naszym kraju każdy pracownik powinien zaliczyć szkolenia BHP.

Prezentowany materiał jest bardzo ciekawy, jednak bez wahania przeczytaj też ten opublikowany tu (https://pieczatki.pl/) w innym serwisie wpis - on również jest godny uwagi.

Te, które mają miejsce zaraz po zatrudnieniu, oraz te, które bywają cykliczne - na przykład raz w roku. Wymaga tego prawo. Na tego typu kursach uczymy się o różnych istotnych sprawach. Informuje się nas, jak należy się zachować w krytycznych sytuacjach. Na przykład szkolenia przeciwpożarowe są organizowane nie wyłącznie dla strażaków. Każdy pracownik musi posiadać elementarną wiedzę z tej dziedziny. I nie jest istotne czy siedzi w biurze na ostatnim piętrze czy jest zatrudniony w wielkiej hali produkcyjnej. Trzeba mieć we krwi pewne odruchy. Jeśli wybuchnie pożar, to nie możemy wówczas zastanawiać się co należy zrobić. Wtedy jest już na takie rozważania zbyt późno. Trzeba działać automatycznie. Wiedza, którą przyswoiliśmy na szkoleniach musi przekształcić się w czyn. Istotne jest, żeby pamiętać o najważniejszych zasadach. Na przykład w czasie pożaru nigdy nie wolno korzystać windy. Tego rodzaju wiedzę przekaże nam na kursach szkoleniowiec. Nasza spółka może mieć u siebie na stałe zatrudnionego BHP-owca albo zawrzeć umowę z inną spółką.
Wtedy, co jakiś czas na kursy będzie przyjeżdżał do nas ktoś od nich. I mimo tego, że pewnym osobom te szkolenia wydają się niezbyt interesujące, to naprawdę powinniśmy się do nich przyłożyć, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy mogą ocalić nasze życie.