Dziś każdy rodzic wie, że bezpieczeństwo potomka jest najważniejsze - także w czasie podróży samochodem

Jeszcze dwadzieścia lat wstecz w dużej ilości samochodów nie było pasów mocowanych przy tylnych siedzeniach. Nikt nie słyszał także o bezpiecznym wożeniu małych pasażerów.


podręczniki
Author: Artur
fotelik
Author: Maria Bahnareanu
Source: http://www.flickr.com


Dzisiaj jednak jest to najistotniejsza kwestia dla większości firm samochodowych oraz rodziców.


dziecko z maskotką
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com


Dziś ciężko wyobrazić sobie, aby nie dbać o bezpieczeństwo podróżnych w czasie jazdy. Nie ma ani jednej firmy produkującej samochody, która pozwoliłaby sobie zakwestionować dla przykładu potrzebę montowania w samochodach pasów czy poduszek powietrznych. Należy również pamiętać o tym, że podróż powinna być bezpieczna także dla dzieci. Europejskie ustawodawstwo wymaga, aby wozić maluchy w fotelikach. Oczywiście, nie może być to byle jaki fotelik kupiony w internecie. Musi mieć on certyfikat oraz być dopasowany we właściwy sposób do wzrostu dziecka. Więc dla jednego potomka będziemy musieli kupić kilka fotelików wraz z mijającym czasem.

Wiedz, że nasze linki (https://www.tort-artystyczny.pl/) kierują wyłącznie do w najwyższym stopniu interesujących witryn, na jakich znajdziesz jedynie użyteczne informacje.

Początkowo będzie to fotelik dla niemowlaczków, który jest mały. Maleństwo leży tam, a nie siedzi. A już dla 5-latka zamówimy fotelik właściwy do jego wzrostu oraz wagi. Foteliki dla noworodków mogą być zamontowane tyłem do kierunku jazdy. Najczęściej instaluje się je wtedy na siedzeniu obok kierowcy, żeby kierująca matka miała możliwość co jakiś czas spojrzeć na smyka.


W korku będzie mogła przykładowo dać mu smoczek albo poprawić mu kocyk. Starsze dzieciaki wolą siedzieć przodem do kierunku jazdy, gdyż mogą obserwować wówczas świat za oknem.