Parę prostych metod jak być eko?

Zupełny powrót do natury nie będzie realny, ale realne staje się zmniejszenie szkodliwego wpływu człowieka na środowisko.


Ogromne zmiany zaczynają się od jednostki, a dobra wiadomość jest taka, iż niekiedy starczy naprawdę niewiele, aby uzyskać korzystne rezultaty.


Co zatem możemy zrobić? Oto parę idei jak być eko na co dzień.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj fotel do pedicure tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię kwestiach.

Postępowaniem, jakie ma rzeczywisty wpływ na ochronę otoczenia, jest ograniczenie nabywania rzeczy, jakich nie potrzebujesz. Przemyśl, czy faktycznie musisz co roku wymieniać komórkę i czterokołowiec na nowe modele? Wiele promocji wygląda kusząco, jednakże doskonale możemy się bez nich w życiu obejść. Nieprzemijający apetyt na nowe meble, wozy, ubrania albo kosmetyki to rezultat pracy speców od marketingu. Próbują przekonać Cię, iż mąż Cię bardziej pokocha, jeśli sprzątniesz łazienkę nowym wspaniałym mleczkiem do czyszczenia, zaś maluchy będą bardziej roześmiane oraz grzeczniejsze od orzechowego masła. Bądź świadomy swoich potrzeb, aby Twe życie nie ograniczyło się do kupowania, produkowania oraz wyrzucania. To produkcja (sprawdź także prasy mechaniczne) przemysłowa w najwyższym stopniu truje środowisko. Na niewiele przyda się segregacja śmieci, jeżeli stale będziemy nieświadomie produkować coraz większe ich ilości.


bawełniana torba
Author: Rafał Komorowski
Source: http://www.flickr.com
Ekologiczne preparaty do czyszczenia to świetna opcja dla chemicznych środków, do jakich się przyzwyczailiśmy.


Naturalne specyfiki są delikatne dla dłoni, biodegradowalne, łagodne dla środowiska oraz efektywne w działaniu. Zawierają naturalne olejki eteryczne, które kojąco oddziałują na układ nerwowy. Miast setek jednorazówek przyda ci się jedna przyzwoita bawełniana torba na sprawunki.