W jaki sposób stać się artystą malarzem?

Ktokolwiek, kto pragnąłby malować, a nie wie zupełnie nic o technikach artystycznych, czasami zwyczajnie wstydzi się spytać w sklepie dla fachowców. Od czego zacząć? Jakich użyć narzędzi?
W sklepie oferującym artykuły plastyczne odnajdziemy na pewno akwarele. To znana technika polegająca na nakładaniu zazwyczaj na absorbujący, chropowaty, jasny papier przeźroczystej albo półprzezroczystej warstwy (tzw. laserunek) farby (zobacz farby do malowania drewna) rozpuszczonej za pomocą wody. W gamie nie ma koloru białego. Blaski uzyskuje się poprzez zostawienie niezamalowanego obszaru papieru, a kolory możemy rozjaśniać przy pomocy wody. Akwarele pozwalają na tworzenie subtelnych, świetlistych obrazów, bez wyraźnych konturów, z lekkim rozmyciem kształtów. Drugą dostępną techniką jest malowanie olejnymi farbkami.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących treści na ów temat? Przekazujemy Ci dobrą informację - kliknij pieczątki rybnik w poniższy link i rozkoszuj się czytaniem.

Uważana jest ona za najszlachetniejszą z technik malarskich. Polega na pokrywaniu właściwie przygotowanego podobrazia (na ogół płótna bądź deski) warstwą olejnej farby. Tłuste w swej konsystencji oleje nie mieszają się w wodzie, są dosyć świetliste i długo schną, nawet kilka miesięcy. Zatrzymują ślady pędzla względnie szpachli.


artykuły plastyczne
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Akryl to dająca dużo możliwości technika, jaka łączy cechy techniki akwarelowej i olejnej. Wodno-rozpuszczalne farby akrylowe, w czasie pracy możesz obmywać wodą, po wyschnięciu stają się wodoodporne. Akrylowe obrazy mają intensywne Kolory a także delikatny połysk.
Atuty: możliwy retusz; możliwe zachowanie śladów pędzla bądź szpachli; dobre do impastów (nakładanie grubej warstwy farby); tańsze od olejnych farb, prędko wysychają; trwałe, elastyczne, odporne na starzenie, nie kruszeją; pędzle tuż po skończonej pracy nie wymagają mycia rozpuszczalnikami.