Jakie wydatki podczas zakupów niezbędnego wyposażenia i dodatków mogą czekać osoby, które chcą urządzić łazienkę.

Łazienka to jedno z najkosztowniejszych do urządzenia pomieszczeń, szczególnie jeżeli się ją kompleksowo remontuje. W takiej sytuacji wcześniej się należy wszystkiego pozbyć, poprawić ściany i posadzki i dopiero potem się wziąć za resztę prac.


Droga będzie robocizna, ale niemało też kosztują materiały i wyposażenie. Do łazienki trzeba bowiem kupić parę rzeczy, na przykład brodzik lub wannę, ubikację i umywalkę. Warto także pomyśleć o jakiś meble (polecamy konsola stolik), nawet jedna albo dwie nieduże szafeczki bardzo się tam przydadzą. Nawet w niewielkiej łazience to wszystko trzeba będzie gdzieś zmieścić, a jeśli jej powierzchnia będzie większa, to wydatki również mogą iść mocno do góry. Zresztą same materiały wykończeniowe i urządzenia mają duży rozrzut cenowy, więc tutaj również będzie sporo możliwości wyboru.


Czerwony kwiat zrobiony z bibuły
Author: Saaleha Bamjee
Source: http://www.flickr.com


akcesoria łazienkowe
Source: pixabay.com
Jak się okazuje, sporą część wydatków w ogólnych kosztach remontu czy wykończenia zajmują różnego rodzaju akcesoria łazienkowe. Wbrew pozorom do kupienia ich jest całkiem sporo, i jak się wszystko policzy, to najczęściej daje to sporą kwotę. Rozpocząć należy od baterii, już tylko na nie przeznaczyć będzie trzeba kilkaset złotych, jeżeli będzie się je chciało mieć dobrej jakości. Do tego trzeba zamontować lampę przy suficie oraz lustro, jakie jest obowiązkowym elementem wyposażenia w każdej łazience.


Pomyśleć również należy o rozmaitych wieszakach na ręczniki i suszarce na ubrania, może się również przydać jakiś nieduży nawet kosz na bieliznę. Jeśli dołoży się do tego kilka półek, jakąś wagę i inne drobiazgi, to będzie się już wiedzieć, czemu wszystko tak dużo kosztuje.