Jak wyglądają obecne place zabaw? Co dziecko ma na tej przestrzeni do dyspozycji?

Z pewnością każdy z czasów dziecinnych zapamiętał place zabaw, na których spędzał czas z koleżankami i kolegami. Prawdę mówiąc nie były to nic imponującego ilością interesujących huśtawek jak i innych sprzętów do zabaw.
Dziś, prezentuje się to niesamowicie ciekawie, a miejscowości wydają dużo środków na robienie nowych oraz odnawianie tych starych placów zabaw.


wzór
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


budowa placu zabaw
Source: http://pixabay.com/


Budowa placu zabaw to nie tylko zwyczajne wstawienie paru huśtawek i zrobienie piaskownicy. Plac zabaw musi być interesujący, dlatego ważny jest dobrej jakości projekt takiego miejsca. Obecnie mamy już wciąż lepsze możliwości, jeśli chodzi o urządzenia czy stanowiska do ćwiczeń. Powstaje coraz więcej placów zabaw interaktywnych, gdzie mały człowiek nie tylko się bawi, ale również uczy. Mamy muzyczne miejsca zabaw, jakie tętnią nowymi i ciekawymi dźwiękami, które dziecko uaktywnia podczas zabawy. To swego rodzaju połączenie dużej dawki ruchu z lekcją muzyki.


Gdy chodzi o różne stanowiska do zabaw, to jest ich spora ilość, a powstaje stale coraz więcej. Sa różne drabinki i sznurkowe pajęczyny do wspinania. Jest bocianie gniazdo huśtawka, lub bujające się w przód i w tył samochodziki na sprężynach przymocowane do podłoża.

Ciekawi Cię, czym są moje źródła (http://e-hunter.pl/sofa-dla-psa)? Jeżeli tak, to musisz kliknąć w podany link i tam odkryjesz dużo frapujących treści w tym temacie.

Są też znane z młodości huśtawki wiszące albo huśtawki ważki, na których może huśtać się dwoje dzieci. Koordynacja ruchowa to umiejętność, jakiej małe dzieci uczą się od wczesnych lat. Z tego względu wszelkie równoważnie albo wąskie belki, po jakich dziecko przechodzi to z pewnością dobra rzecz. Jednak sprawą najważniejszą na placach zabaw jest bezpieczeństwo.
Z tego względu właśnie urządzenia takie muszą mieć atesty. Z kolei podłoże, które stosuje się na placach zabaw zrobione są ze specjalnego, elastycznego tworzywa, które powoduje, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy na wypadek upadku.