Jak zrobić dobrą kawę?

Sporo ludzi rozpoczyna swój dzień od przygotowania filiżanki pysznej i mocnej kawy. Sposobów na otrzymanie tego napoju jest kilka. Jakie one są?


Amatorzy kawy zazwyczaj piją kawę przygotowaną po turecku. Z metodami jej zaparzania wiąże się w Polsce wiele nieporozumień. Wielu z nas nazywa tak kawę, który parzy się lejąc wrzątkiem do szklanki. Tego typu kawa ma niewiele wspólnego z prawdziwą kawą po turecku, którą parzy się w specjalnym tygielku. Do parzenia kawy chętnie stosowane są również ekspresy przelewowe. Niezbyt modnym jeszcze w naszym kraju sprzętem do parzenia kawy jest Chermex. Chemex to bardzo łatwe urządzenie wykonane z wytrzymałego na wysokie temperatury szkła, jakie swoim kształtem przypomina klepsydrę. Do parzenia napoju kawowego w tym naczyniu wymagane są papierowe filtry. By otrzymać znakomity napar należy zastosować kawę w postaci zmielonej trochę grubiej aniżeli na tradycyjne espresso. Świetną kawę otrzymamy także stosując do tego czajniczek Moka. Kawiarka Bialetti to jeden spośród bardziej renomowanych rodzajów takich czajników. Kawiarka Bialetti będzie znana amatorom wyśmienitej, mocnej oraz pięknie pachnącej kawy od lat trzydziestych XX wieku. Sporo amatorów kawy nadal po nie zasięga.


Zaparzana kawa
Author: Don LaVange
Source: http://www.flickr.com
Funkcjonowanie tego typu sprzętów zbliżone jest do ekspresu ciśnieniowego, w porównaniu jednak z tego typu urządzeniem kawiarki kupić można znacznie taniej. Nie brakuje mimo wszystko sympatyków parzenia kawy właśnie w ekspresach ciśnieniowych. Dzięki nim można wypijać nie tylko espresso, ale wykonać także mnóstwo innych kawowych napojów. Decydując się na zakup ekspresu ciśnieniowego będzie można w swoich czterech kątach cieszyć się smakiem cappuccino, lub latte macchiato.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie pasjonujący? Jeżeli tak, to kliknij także na pomocne teksty (https://firetms.com/pl/blog/reviews/), które mają intrygujące informacje - one wciągną Cię kompletnie.

Pamiętajmy jednak, że nie warto wziąć na cel inwestowanie w kupno ekspresu ciśnieniowego, jeśli nie zamierzamy stosować doskonałej jakości kawy. Do błyskawicznego parzenia kawy można wykorzystać sprzęt nazwany jako dripper. Dripper to nic innego jak filtr wyprodukowany z materiału ceramicznego. Znacznie częściej można spotkać dzisiaj drippery wyprodukowane również z tworzywa sztucznego lub ze szkła. Uzyskanie filiżanki dobrej oraz pięknie pachnącej kawy w takim urządzeniu będzie nam zajmowało maksymalnie 3 minuty.