Czapka dla niemowlaka - czym chronić małą główkę?

Czapka, kapelusz i chusta – są to rodzaje nakryć głowy, jakie dostępne są dla niemowlaków. Czym należy kierować się przy wyborze nakrycia główki małego dziecka?


Noworodek ma jeszcze nie zupełnie rozwinięty system termoregulacji, a zatem przez głowę traci sporo ciepła.


By uniknąć wyziębienia trzeba zatem odpowiednio chronić główkę. Jeszcze niedawno pokutował zwyczaj, że nawet w domu trzeba zakładać dziecku czapkę. Teraz wiemy, iż nie zawsze jest to potrzebne, a nawet może to być szkodliwe, ponieważ maluch leżący w czapce w ciepłym wnętrzu może łatwo się przegrzać. Czapeczka w domu przyda się jednak, kiedy kąpiemy maleństwo w nagrzanej łazience, a potem przenosimy je do zimnego pokoju.

Naturalnie, że w sieci znajdziesz dające do myślenia tematy.Na omawiany temat również przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (https://magicplay.eu/?en_air-hockeys,34)!

Należy wtedy założyć czapeczkę po wykąpaniu na około 30 minut. W tym wypadku poleca się nakrycia główki z cienkiej i lekkiej bawełny, jaka przepuszcza powietrze, jest delikatna oraz bezpieczna dla wrażliwej skóry maluszka. Czapeczka powinna dobrze przylegać, lecz nie może być zbyt ciasna, tak aby nie powodowała bolesnych odciśnięć. Czapeczka powinna chronić czoło oraz uszy. Aby się nie przesuwała może być zawiązywana pod szyją.


czapka zimowa dla niemowlaka
Author: kevin colvin
Source: http://www.flickr.com
Podczas spaceru noworodek musi mieć okrytą główkę.

Tylko teraz oceń prywatna szkoła podstawowa warszawa ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Zrób to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Im zimniej, tym czapeczka powinna być cieplejsza, aby skutecznie chroniła uszy. W ciepłe wiosenne i jesienne dni noworodkowi ubieramy czapeczkę z bawełny. Kapelusik czy chusta przeznaczone są dla niemowląt, które już potrafią siedzieć. W chłodne dni konieczna jest czapka.


Czapka zimowa dla niemowlaka najczęściej ma osłonki na uszy oraz wiązanie pod bródką, aby nie dobrze przylegała i nie przusuwała się, zapewniając ochronę przed zimnem oraz wiatrem. Polecane są czapeczki z bawełny lub polaru.