Istnieje całe mnóstwo zawodów na świecie, które są bardzo ciężkie emocjonalnie i powinniśmy podziwiać osoby, które działają w tych realiach

Są takie zawody, które bywają niezwykle stresujące. Zwykle chodzi o te, które decydują o ludzkim życiu czy zdrowiu. Wtedy każdy z pracowników musi odznaczać się znaczną dawką zrozumienia i sugerować się kodeksem moralnym.


Jeżeli spojrzymy na tak zajmujące profesje jak adwokat oraz pielęgniarka lub sędzia i strażak, to od razu możemy domyśleć się, że są to zawody związane z znaczną odpowiedzialnością.
akt - dziecko
Author: Adam Tas
Source: http://www.flickr.com


Zwykle dlatego, że ludzie mają styczność z drugim człowiekiem i niejako mają jego los w swoich rękach. Z tego powodu najważniejsza jest wówczas etyka zawodowa. By temu chirurgowi albo adwokatowi chciało się pochylić nad sytuacją chorego albo oskarżonego i aby zrobił wszystko, co możliwe, aby mu pomóc. Etyka powiązana jest także niejako z równym traktowaniem uczniów. Mowa tu o etyce w szkolnictwie i mało istotne czy jest to nauczyciel w podstawówce czy doktor na uniwersytecie.http://www.varsovia.edu.pl/ - idź do serwisu -Kodeks norm postępowania musi być szanowany przez każdego i nie powinno się robić od niego żadnych odstępstw. Jeśli ktoś go nie stosuje, to oznacza to, że coś niedobrego się dzieje w jego głowie i po długim czasie pracy nastąpiło pewnie wypalenie albo znieczulica.
Wówczas jedynym ratunkiem wydaje się być zrobienie sobie dłuższej przerwy i zastanowienie się nad tym, czy na pewno ma się zamiar wrócić do wyuczonego zajęcia. Zawsze można zmienić swe życie - przeprowadzić się w góry i założyć stadninę koni.