Regulamin serwisu internetowego - z jakiego powodu jest taki ważny i jakie mogą być konsekwencje jego niepoprawności.

Regulamin internetowego serwisu - dlaczego jest taki ważny i jakie mogą skutki jego niepoprawności.

Rozwój internetu spowodował, że przedsiębiorcy zaczęli świadczyć drogą elektroniczną bardzo dużą ilość usług. Wiele z nich jest tylko wirtualna, przykładowo to będzie hosting stron czy internetowa reklama. Inne wiążą się z operacjami wykonywanymi w rzeczywistym świecie, i tu mowa jest przede wszystkim o internetowej sprzedaży, gdzie zlecenia będzie się składać w wirtualnych sklepach, a zakupione produkty wysyłane są tradycyjną paczką do klientów.
zobacz
Author: Joshua Brown
Source: http://www.flickr.com
Na wszystkich właścicieli firm, którzy w jakikolwiek sposób wykonują usługi przez internet, ustawodawca nałożył parę obowiązków. Najważniejszym z nich jest regulamin, będzie to dotyczyć każdego prowadzącego działalność przez sieć, zarówno wszystkich sklepów internetowych, jak również pozostałych usługodawców. Bardzo ważne jest to, że regulamin należy za darmo przekazać klientom. Najlepszą metodą może być jego umieszczenie w swoim serwisie internetowym, tak żeby każdy po wejściu w odpowiednią zakładkę mógł się z nim zapoznać.

Nieposiadanie regulaminu lub jego niewłaściwe sformułowanie może być dla przedsiębiorcy bardzo kosztowne.

Czy z przeczytanego tego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeśli tak, to zobacz pozostałe informacje tu - na pewno pochłoną Cię całkowicie.

Za każdy niedozwolony wpis można zapłacić karę finansową, a niekiedy może ich być w treści regulaminu nawet kilka. Wszystkie one można znaleźć w rejestrze klauzul niedozwolonych, w którym prezentowane są wszystkie zapisy, jakie nie mogą się pojawić w regulaminach. Tak więc warto, jeśli się ktoś zacznie angażować w handel internetowy, szczegółowo sprawdzić regulamin sklepu, który posiada. Może się bowiem okazać, że niektóre jego paragrafy nie będą dopuszczalne, a niektóre prawnicze firmy jedynie na to czekają, aby je wyłapać i na tym nieco zarobić (sklepowy regulamin).Dobrze, aby taką sprawą zajęli się doświadczeni prawnicy, gdyż prawo, zwłaszcza w obszarze handlu internetowego zmienia się bardzo szybko, cały czas pojawiają się kolejne niedozwolone klauzule, i tylko ktoś kto jest na bieżąco z tym tematem może dobrze się tym zająć.