Akcesoria hotelowe - czego można się spodziewać?

W dzisiejszych czasach rodacy podróżują o wiele więcej niż jeszcze w latach 90-tych. Nic w tym zaskakującego, bowiem dzięki małym liniom samolotowym, które otworzyły oddziały u nas w kraju, między krajowe wycieczki znacząco staniały.


naklejka ścienna
Author: Kristin Kokkersvold
Source: http://www.flickr.com


billboardy
Author: Midland
Source: Midland


Kiedy udajesz się na wakacje, przy wyborze apartamentu z pewnością pomoże ci znajomość znaczenia liczby gwiazdek przy danym obiekcie.


kosmetyków
Author: SWIFT-N-SURE
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien orientować się, czy w miejscu, gdzie będziemy nocować jest przygotowane Wyposażenie hotelowe. Nie będzie dotyczyć to jedynie środków czystości, ale głównie ręczników oraz pościeli. Już dziesiątki lat temu zaadaptował się system określania hoteli przy użyciu liczby gwiazdek, który jest praktycznie taki sam dla wszystkich krajów. Oczywiście placówki z pięcioma lub trzema gwiazdkami będą najmocniej luksusowe, tutaj nie musimy bać się o to, czy zastaniemy szampony hotelowe w łazience. Ten z pięcioma poza tym posiada pełno interesujących atrakcji również na obszarze całego kompleksu. Lokale o 3 gwiazdkach mają o wiele bardziej stonowane wyposażenie hotelowe, lecz nadal będące na wysokim poziomie. Znajdziemy tutaj elektryczny czajnik, herbatę dla każdego z lokatorów, a łazienka będzie mieścić się w naszym apartamencie. Niestety nie możemy tego nadmienić o standardzie o pułapie 2 i jeden, tam punkt sanitarny jest jeden dla paru pokoi na piętrze. Z tego powodu, mydła oraz szampony hotelowe nie będą tam dostępne, lecz na papier (czyściwo papierowe) toaletowy raczej możemy liczyć. Lecz jeśli podróżujmy ekonomicznie, będzie to najlepsza opcja, bowiem pokoje z pewnością będą schludne.


W rozróżnieniu od tego, jakie mamy gusta, a przede wszystkim finanse, odmienny standard może być przez nas ciekawszy przy rezerwacji noclegu. Jeżeli nie potrzebne nam są wygody z 5 czy 4 standardu, 3 powinien być dla nas odpowiedni. Jednak jeśli chcemy oszczędzić jeszcze więcej, nie obawiajmy się 1 czy 2.