Jak zrobić profesjonalną prezentację a także ją mądrze przeprowadzić?

Prezentacja jest zawsze wspaniałym wsparciem dla osoby przedstawiającej różne materiały. Są też elementem, który przykuwa uwagę słuchacza.


Jednak kiepskie i nieciekawe prezentacje złożone wyłącznie z tekstu mogą działać na odwrót.


kuchnia
Author: Calvado.pl
Source: Calvado.pl


Jak zatem zacząć? Najpierw spisz sobie całość na karteczce nie zapominając o niuansach. Zaznajom się dokładnie z przekazem a następnie podziel materiał na małe części, nadając każdej z nich osobny tytuł. Zanim staniesz przed większą grupą osób i rozpoczniesz swą prezentację, poćwicz przed zwierciadłem a także przed rodzicielami lub przyjaciółmi. Pamiętaj, że im więcej trenować będziesz tym pewniej będziesz czuć się prezentując swój materiał grupie docelowej.przeczytaj przykłady - (zobacz https://www.jeger.pl/pl/398-farby-do-drewna)Stwórz swoją multimedialną prezentację. Nie zapomnij o dobraniu stosownych odcieni, wykresów, zdjęć a także innych elementów, które podniosą wartość twego materiału (możesz też dodać dźwięk).


prezentacje
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Miej na uwadze, że twa prezentacja (czytaj więcej) musi być jak najbardziej czytelna a także przedstawiona w taki sposób, ażeby przedstawione przez ciebie informacje dotarły do jak największej liczby odbiorców. Każdy z nas przyswaja nowe przekazy na inny sposób, dlatego tak ważne są oprócz mówionego słowa, słowo pisane, wykresy, fotografie albo dźwięk. Nie przesadzaj jednak z efektami, ażeby nie odciągnęły one uwagi odbiorców od najistotniejszych informacji, jakie masz im do przekazania. Jeśli masz taką możność przyszykuj wcześniej wnętrze, w jakim będzie odbędzie się prezentacja.
Zadbaj, by każdy z adresatów posiadał notes jak też cokolwiek do pisania. Możesz także rozłożyć zwięzłe informacje na temat przygotowanej prezentacji. Sprawdź też czy oświetlenie jest odpowiednie.