Przykładowe porady o tym, w jaki sposób odpowiednio zakupić myśliwski strój.

Każdy, kto kiedykolwiek musiał przez parę godzin wędrować po leśnych odstępach doskonale wie, jak ważne przy tym będzie tym dobre, wygodne ubranie. Warunki w lesie są całkowicie odmienne niż na ulicach miast, panują tam inne temperatury a i błota i wilgoci będzie dużo więcej. Przebywanie w takich warunkach przez dłuższy okres czasu nie tylko to nie jest ani trochę przyjemne, ale ostatecznie może się zakończyć nawet jakimś przeziębienie.

ubrania
Author: Kristian Bjornard
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu każdy, kto przebywa więcej w lesie powinien zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, a tym bardziej jeśli uprawia się myśliwstwo. Przede wszystkim myśliwi będą bliżej natury, bo przecież chodzenie przez cały dzień po leśnej gęstwinie z pewnością dostarczy takiego kontaktu, ale oprócz tego powinni oni posiadać odpowiednie wyposażenie, aby im po prostu było wygodne. A podstawą będą tu solidne i wytrzymałe ubrania myśliwskie, bo jedynie w takich będą w stanie cały rok robić to co lubią. A że duża część myśliwych będzie cały czas polować, jak tylko mają możliwość, to i ich strój dostosowany być musi do okresu roku.myśliwy
Author: tup wanders
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze w ubiorze dla myśliwego będzie obuwie. Tu nie można iść na żadne kompromis, bowiem obuwie musi być lekkie, nieprzemakalne i wygodne.

Wejdź na ten link a odnajdziesz wskazówki (http://www.pokazy.net/pokaz-fireshow) napisane dla osób zainteresowanych analizowanym w niniejszym materiale tematem.

W lesie nie ma wybrukowanych chodników, jest za to dużo błota, podmokłe łąki i krzewy, i jeśli zaraz na początku buty przemokną, to cała przyjemność z polowania będzie naprawdę wątpliwa. W chłodne dni przydają się bardzo ciepłe, nieprzemakalne kurtki, tu także postawić należy na wysoką jakość i dobre marki. Ciekawą opcją w zimniejsze dni będą również polary. Bardzo dobrze nadają się one pod kurtkę, rewelacyjnie chroniąc przed chłodami. Do kompletu mogą się jeszcze przydać solidne, także nieprzemakalne spodnie, rękawiczki, czapka na zimowe chłody i zewnętrzny ubiór będzie w zasadzie cały właściwie zestawione. Znacznie więcej zaszaleć można sobie z tym, co pod kurtką. Wprawdzie poleca się, żeby koszule myśliwskie były uszyte z przewiewnych tkanin, lecz nie jest to warunek rzeczywiście konieczny.