Pielęgnacja bobasa: kąpiemy, przewijamy, obcinamy pazurki

Ciałko bobasa wymaga wyjątkowej troski jak też subtelności. Przebywając w brzuchu mamy, dziecko nie potrzebowało żadnych pielęgnacyjnych zabiegów.


Po narodzinach zachowanie higieny będzie nieodzowne.


Takowe maluchy wymagają szczególnie czułej opieki. Pieluchy powinniśmy wymieniać nawet kilkanaście razy na dzień, za każdym razem po zrobieniu kupki jednakże nie rzadziej, niż co 3 godziny. Rodziciele powinni zwracać uwagę na wygląd pupy ich maluszka, ażeby nie doszło do odparzeń. Sama wymiana pieluszki to nie wszystko.

Przekonaj się, że ta wskazówka z witryny (https://www.podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/) nie umknie Twojej uwadze, gdyż przedstawia dokładnie tego typu tematykę, jak tekst, który właśnie w teraz czytasz.

Skórę, a szczególnie wszelkie zagłębienia, warto gruntownie oczyszczać. Idealnie sprawdzają się nawilżające chusteczki.

Niniejszy wpis ma fascynujące informacje na opisywany temat - jeśli chcesz uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę przedszkole językowe wrocław, która opisuje podobne zagadnienia.

Nie warto jednakże nabywać ich na zapas. Może okazać się, że skóra naszego dziecka odpowie alergią. W czasie oczyszczania pupeńki warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniego kierunku u panienek, zaś u chłopczynów o nieodciąganiu napletka.
maluchy
Author: garlandcannon
Source: http://www.flickr.com


Kąpiąc niemowlaka rozpoczynamy od przygotowania akcesoriów niezbędnych w trakcie ablucji: mydełka czy też żelu do mycia ciałka, szamponu, balsamu nawilżającego, szczotki do włosów, kremu przeciwko odparzeniom, a również szlafroczka, pieluszki jak też czystego odzienia. Następnie nalejmy wody do wanny. W pomieszczeniu, w jakim myjemy dzidziusia, musi być ciepło. Temperaturę wody monitorujemy przeznaczonym do tego ciepłomierzem. Optymalną temperaturą będzie 37ºC. Spód wanny dobrze jest wyłożyć tetrową pieluszką.


Potem rozbieramy bobasa – zdejmujemy ubranie oraz pieluszkę, a w wypadku kupki czyścimy pupę wodą z mydłem przed włożeniem noworodka do wanny. Dzieciątko musi być podtrzymywane pewnie i w stabilny sposób.