Na świecie istnieje dużo firm i miejsc, gdzie trzeba przewozić przeróżne rzeczy - czasami nawet na znaczne odległości

Jeśli nie nie znamy się na przemyśle żywieniowym albo ogólnie działce pakującej, możemy nie zdawać sobie sprawy z tego ile różnych maszyn funkcjonuje, a my ich nie znamy.
przenośniki rolkowe
Author: glass24.pl
Source: glass24.pl


W branży pakowania żywności używane są zazwyczaj ogromne maszyny, które bywają większe aniżeli kombajny. Zajmują się one szatkowaniem, dozowaniem oraz pakowaniem dużej gamy produktów. Rzecz jasna, cały proces jest totalnie zautomatyzowany. Maszyna nie potrzebuje wsparcia człowieka. A co się dzieje z produktem na odcinkach pomiędzy kilkoma fragmentami procesu? Jak jest dowożony do kolejnego odcinka? Czy jest noszony w pudłach przez człowieka? Oczywiście, że nie. Do tego używane są przenośniki rolkowe, które za sprawą obracających się rurek, przesuwają artykuł w wskazanym przez nas kierunku.


supermarket
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com


Niekiedy pewnie nie dostrzegamy tego, ale w swym życiu pewnie zetknęliśmy się już z sytuacją, kiedy dostrzegliśmy przenośniki rolkowe. Prawdopodobnie było to na lotnisku.

Bardzo chętnie zasugerujemy Ci podobny tego rodzaju materiał. Jeśli masz chęć go sprawdzić, zobacz treść, którą odnajdziesz tutaj.

Bywają one tam stosowane przy odprawie pasażerów, gdy celnicy kontrolują nasze torby podręczne i regularnie prześwietlają obuwie. Wówczas wszelkie nasze bagaże musimy położyć właśnie na takim przenośniku i są one przesuwane w kierunku skanera prześwietlającego.
Niekiedy rzeczy muszą być trochę popchane, by zmierzały w odpowiednim kierunku. Jednak w fabrykach pakujących żywność, tempo przesuwania się produktów jest jednakowe, ponieważ przenośniki rolkowe są zasilane prądem.