Z jakiego powodu takowy towar jak lampa antydepresyjna jest tak modny w Skandynawii?

Czy wiesz, iż przedmioty, jakich posiadamy na co dzień pod dostatkiem oraz na które nie zwracamy większej baczności, mogą mieć duży nacisk na nasze dobre samopoczucie? I to wpływ również korzystny jak i niekorzystny.
lampy
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


klientów
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com


Zastanów się, jak byś się czuła albo czuł, gdyby była konieczność spędzenia długiego czasu w ciemnym pokoju?


To zdawałoby się nic aż tak strasznego, jednak bezdyskusyjnie nie działałoby to dobrze na psychikę. Pamiętają o tym znakomicie mieszkańcy Skandynawii, którzy niejako z formuły pozbawieni są dużych ilości promyków słonecznych. To tam od dawna stosuje się światłoterapię za pomocą specjalistycznych lamp.

Jeżeli zainteresował Cię zaprezentowany temat, poznaj serwis felgi tomason, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoje wiadomości.

Taka również (strona polecana w temacie) antydepresyjna to w regule zwykła lampa, lecz ma żarówkę, jaka przynosi niezwykle przejrzyste światło. Należałoby tutaj dodać, iż światło ze słońca to ok. 20000 lm, zwykłe lampki świecą z jasnością ok. 100-500 lm, natomiast lampa antydepresyjna to jasność rzędu paru tysięcy lm. Jej koszt jest stosunkowo mały i jest niczym w porównaniu z korzyściami, jakie może dać potrzebującej jej osobie światłoterapia.


Idzie o to, że z powodu niewielkiego dostępu blasku słonecznego otrzymujemy małe ilości witaminy D. Ludzie stają się markotni, smutni, apatyczni i potrafią wręcz wpaść w depresję. Przeto też lepiej przeciwdziałać takiemu biegowi wydarzeń i bądź kupić coś tego typu jak lampa antydepresyjna albo zwyczajnie wyjechać na wakacje np. na Hawaje.
Ta druga opcja jest z pewnością bardziej zachęcająca, wszakże dla mnóstwa ludzi trudno dostępna. Dlatego także taniej oraz prędzej jest wyekwipować się w coś takiego jak lampa antydepresyjna.