Z jakiego powodu takowy towar jak lampa antydepresyjna jest tak modny w Skandynawii?

Czy wiesz, iż przedmioty, jakich posiadamy na co dzień pod dostatkiem oraz na które nie zwracamy większej baczności, mogą mieć duży nacisk na nasze dobre samopoczucie? I to wpływ również korzystny jak i niekorzystny.
lampy
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


klientów
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com


Zastanów się, jak byś się czuła albo czuł, gdyby była konieczność spędzenia długiego czasu w ciemnym pokoju?


To zdawałoby się nic aż tak strasznego, jednak bezdyskusyjnie nie działałoby to dobrze na psychikę. Pamiętają o tym znakomicie mieszkańcy Skandynawii, którzy niejako z formuły pozbawieni są dużych ilości promyków słonecznych. To tam od dawna stosuje się światłoterapię za pomocą specjalistycznych lamp. Taka również (strona polecana w temacie) antydepresyjna to w regule zwykła lampa, lecz ma żarówkę, jaka przynosi niezwykle przejrzyste światło. Należałoby tutaj dodać, iż światło ze słońca to ok. 20000 lm, zwykłe lampki świecą z jasnością ok.

Jeżeli zastosowana w tym tekście narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu Nokia 1 etui inne tego typu posty - one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

100-500 lm, natomiast lampa antydepresyjna to jasność rzędu paru tysięcy lm. Jej koszt jest stosunkowo mały i jest niczym w porównaniu z korzyściami, jakie może dać potrzebującej jej osobie światłoterapia.


Idzie o to, że z powodu niewielkiego dostępu blasku słonecznego otrzymujemy małe ilości witaminy D. Ludzie stają się markotni, smutni, apatyczni i potrafią wręcz wpaść w depresję. Przeto też lepiej przeciwdziałać takiemu biegowi wydarzeń i bądź kupić coś tego typu jak lampa antydepresyjna albo zwyczajnie wyjechać na wakacje np. na Hawaje.
Ta druga opcja jest z pewnością bardziej zachęcająca, wszakże dla mnóstwa ludzi trudno dostępna. Dlatego także taniej oraz prędzej jest wyekwipować się w coś takiego jak lampa antydepresyjna.