Na dworze pada deszcz? Najlepiej spędź czas z najbliższymi! w jaki sposób? Przy dobrej grze planszowej!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak granie w gry typu planszowego w czasie brzydkiej pogody wydaje się, iż trochę "odeszły w cień" z powodu ukazania się takiego typu gadżetów jak komputery, tablety, telefony, oraz ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak choćby laptopy czy też smartfony, a nawet i coraz to bardziej popularne smartwatche.


Jak się jednak okazuje, sporo dzieci w ogóle nie chce jak większość myśli "przesiadywać z nosem w ekranie", tylko bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Wspomniane wyżej gry planszowe są doskonałym wyjściem dla nie tylko tego dzieciaka, ale i dla jego rodziny.


gry
Author: JAGA
Source: JAGA


W danej chwili panuje tak zwana "era komputera" - przez co wielu spośród nas, w szczególności dzieci, które się w niej urodziły - zapomnieli, iż nadal istnieje coś takiego jak nasz świat "Zewnętrzny" lub jest tak wychowywany, że tablet czy też laptop to jego najlepszy "przyjaciel". Wielu rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, przekazuje dziecku, które to mu "przeszkadza" tablet lub telefon, na którym to ono tak naprawdę "zajmuje się sobą". Niestety jak - czytaj resztę pod adresem - pokazało już dość dużo badań, takiego typu "zajmowanie się sobą" powoduje u coraz młodszych dzieciaków uzależnienie od komputera albo powoduje, iż dziecko zamiast się bawić, poszukuje "rozrywek" w sieci, gdzie nigdy nie wiadomo, na co oraz na kogo trafi.
Najlepszym wyjściem, aby dziecko "nie po zamykało się w sobie", jest spędzanie z nim czasu, chociażby bawiąc się z nim w różne gry, które będą rozwijać jego własną imaginację, uczyć wiele ciekawych rzecz, a ponad wszystko - spowodują, iż my sami poświecimy swojemu dziecku należyta uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią radość nie tylko dziecku, ale również nam, budując zarazem dobre relacje między rodzicem a jego dzieckiem.