Podstawowe informacje o łazienkowych grzejnikach, jak należy je wybierać oraz w jakich miejscach najlepiej je kupować.

Łazienkowe grzejniki są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Pełnią one tak naprawdę podwójną rolę, gdyż oprócz tego, że służą do grzania, to także mogą robić za doskonałą suszarkę na ręczniki i pranie. Stąd też bierze się ich bardzo charakterystyczna budowa, odmienna od grzejników używanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki w łazienkach najczęściej złożone są z dwóch pionowych rur, zwanych też kolektorami, oraz kilkunastu rurek poziomych, na jakich można właśnie rozłożyć pranie.

grzejnik
Source: pixabay.com
Przez wszystkie rurki płynie ciepła woda, która je nagrzewa do wyższej temperatury. Przeważnie grzejniki łazienkowe przyłącza się do sieci z centralnym ogrzewaniem, lecz też często występują niezależnie, wówczas z reguły używane są w odmianie na prąd. Różnica pomiędzy zwykłymi grzejnikami a grzejnikami w łazienkach będzie taka, że łazienkowe są nieco mniejszej mocy.

Inne, także niezwykle interesujące szczegółowe omówienie (http://www.megastyro.pl/wypelnienia-blachy-trapezowej.html) opisywanego zagadnienia znajdziesz w tym miejscu. Przeczytaj koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Jednak w praktyce nie jest to ich wada, ponieważ przez to mogą pełnić również funkcję suszarki, na na jakiej ręczniki będą całkowicie bezpieczne. Kupując grzejnik do łazienki przede wszystkim należy podjąć decyzję , z jakiego materiału będzie on wykonany. Najbardziej popularne są grzejniki stalowe, pomalowane na jakiś ciekawy kolor specjalnym lakierem. Powłoki poza klasycznymi lakierami mogą również być metalizowane albo satynowane, lecz jeśli będzie potrzeba wykonania czegoś nietypowego, to producent grzejników łazienkowych bez problemów powinien wykonać coś według wytycznych klienta.
ogrzewanie w łazience
Source: pixabay.com
Sporo w sprzedaży również się pojawia grzejników miedzianych i aluminiowych, z kolei one z reguły pokryte są powłoką chromową, która nadaje im stylowego wyglądu.

Pod tym linkiem jest jeszcze inna strona przedstawiająca tego typu sprawę. Sprawdź także podobny świeży materiał na opisywany temat. On też jest godny polecenia.

Tak naprawdę rodzaj grzejnika w dużym stopniu uzależniony będzie od oczekiwanej mocy grzania i jego estetycznych walorów. A z kolei jego moc w pierwszej kolejności będzie zależna od wielkości grzejnika, ale także od przyłączonej instalacji doprowadzającej ciepłą wodę. Jeśli chodzi o łazienki stosuje się odpowiednie wzory do wyznaczenia potrzebnej mocy, typowo jest przyjmowane około 120 watów na jeden metr kwadratowy.