W jaki sposób ekonomicznie skompletować wyprawkę dla noworodka?

Spodziewasz się dziecka, jednak nie posiadasz dość pieniędzy, ażeby kupić wszystko, czego potrzebuje nowy człowiek? Mamy garść rad, w jaki sposób nie splajtować, przygotowując wyprawkę niemowlęcą.
szkolenie
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com


Wózeczek, fotelik samochodowy, chusta względnie nosidło, łóżeczko, karuzelka, pościel, ubranka niemowlęce, grzechotki, flaszki, kosmetyki – spis rzeczy do niemowlęcej wyprawki zdaje się nie mieć końca. Przechodzą przez to wszyscy rodzice, jacy spodziewają się malucha. Nie wszyscy mają jednakże dość pieniędzy (czy też ochotę, ażeby je wydać), by zakupić całą wyprawkę, z jakiej osesek ekspresowo wyrośnie. Oto nasze pomysły, jak nagromadzić konieczne rzeczy dla dziecka, nie niszcząc budżetu domowego! Będziesz zdziwiona, ile kobiet z Twojego otoczenia chętnie pozbędzie się cenności po swoich dzieciach. Zrób wywiad pośród przyjaciółek czy też kobiet ze swojej rodziny po czym zapytaj, czy mogą coś Ci pożyczyć czy też oddać. Ogromna szansa, iż w ten sposób dostaniesz minimum część potrzebnych rzeczy, np.

Jeśli sądzisz, że prezentowany post okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć również pozostałe tego typu teksty!

wózek, ubrania oraz zabawki. Jeżeli nikt taki nie przychodzi Ci do głowy, skreśl post na społecznościowym portalu czy też poślij zbiorczego maila do znajomych pań z prośbą o wsparcie.


ubranka niemowlęce
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli pożyczasz ubranka niemowlęce jak też lękasz się, iż za kilka miesięcy nie będziesz pamiętała, które powinnaś oddać, uczyń na metkach kropki niezmywalnym markerem. Możesz także rozłożyć je na podłodze w kompletach po kilka sztuk oraz zrobić im zdjęcia.
Odzienia dla niemowląt mogą być tak śliczne, iż widząc wystawę pełną malutkich bucików, rozkosznych przytulanek, wiklinowych kolebek, ma się ochotę wykupić cały market. Z drugiej strony, warto sobie zadać pytanie jak wiele czasu te bajeczne przedmioty nam posłużą oraz czy warto inwestować w rzeczy, z jakimi już za kilka miesięcy nie będzie wiadomo co uczynić.