Jak wyselekcjonować idealną placówkę wychowawczą dla trzylatka?

Wybierając placówkę dla naszego smyka, na ogół kierujemy się praktycznymi względami (dla przykładu odległość od domu) a także wychowawczymi (zależy nam, aby brzdąc miał angielski itd).


Lecz ważniejsze jest to, by przedszkole było dla trzylatka miejscem przyjaznym.


W jaki sposób je rozpoznać? Czterolatek przede wszystkim powinien czuć się pewnie. To jego kluczowa emocjonalna potrzeba, którą zaspokajają rodzice oraz krewni. Z tej przyczyny ich obecność w czasie przedszkolnej adaptacji jest niezbędna. Adaptacja jest to proces, w którym dziecko stopniowo obdarza ufnością nowe miejsce i ludzi. Śmielszym berbeciom wystarczą niekiedy trzy dni, ażeby poczuć się pewnie. Pozostałe czasami dopiero po kilku tygodniach zdolne są do rozstania, a i to tylko na chwilę.
Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Author: Weselni Paparazzi
Source: abcslubu.pl


W wielu przedszkolach organizuje się periodyczne spotkania dla czterolatków oraz ich rodziców. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci poznają nowe miejsce jak też wiążące w nim zasady. Czterolatek wymaga czasu, aby pojąć obyczaje grupowego życia. Powinien wiedzieć, o co należy się spytać przedszkolanki, w jaki sposób wyglądają posiłki, jak porządkuje się zabawki. W okresie adaptacji będzie się w stanie tego przyuczyć. Jeżeli owe spotkania nie wystarczą, ażeby nasze dziecko zadomowiło się w nowym miejscu, rodziciele powinni móc towarzyszyć mu po zaczęciu roku szkolnego. Nasze dziecko powinno zdecydować, czy, co a także ile je.

Czy poszukujesz świeżych danych na opisywany temat? Jeśli tak, to przenieś się do tekstu, gdzie odnajdziesz atrakcyjne komunikaty, które zachowasz w pamięci na długi czas.

Nie wolno go nagabywać ani nakłaniać.


Przedszkole musi zapewnić mu ciągły dostęp do pitnej wody. Maluch potrzebuje zdrowej Diety, jednak nic na siłę. Karmienie kogoś mimo woli jest naruszaniem jego cielesnej nietykalności.