Który odkurzacz zakupić do domu?

Fruwające w powietrzu pyły, cząsteczki kurzu, na podłodze sierść zwierzaków. Trudno określić to sterylnym otoczeniem. Producenci odkurzaczy oferują więc wyjścia, dzięki którym Twój domek będzie doskonale czysty.


W jaki sposób sprawić, aby reklamowy obraz stał się faktycznością? Tajemnica tkwi między innymi w dobrze dobranych filtrach.


biurko
Source: pixabay.com


garnki
Author: William Allen, Image Historian
Source: http://www.flickr.com


Odkurzacze workowe (tradycyjne) – najbardziej popularne, najtańsze oraz nieskomplikowane w obsłudze odkurzacze. Jak nazwa podkreśla, mają wymienny worek, do którego zbierają się zanieczyszczenia. Worek może być z papieru (jednokrotny) czy też tkaninowy (wielokrotnego zastosowania, z możliwością prania).

Istotnie zajmuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz treść na witrynie (http://urbanski.pl/inwestycje-mieszkaniowe-torun), którą znajdziesz w podobnym serwisie!

Niewątpliwymi pozytywami takiego odkurzacza są: względnie mała cena kupna jak też brak dodatkowej pracy po odkurzaniu. Niestety, worki oznaczają dodatkowy wydatek albo nieodzowność czyszczenia. Kupując elektroluks tradycyjny, należy pamiętać, że siła ssąca może maleć wraz z napełnieniem worka a także że taki rodzaj odkurzacza jest najmniej skuteczny w pochłanianiu pyłów, roztoczy a także alergenów. Elektroluksy piorące takie jak Karcher se 3001 mają ponadplanową funkcję prania dywanów albo tapicerki.
Odkurzacze bezworkowe natomiast, miast worka, do którego wpadają zanieczyszczenia, posiadają plastykowy zbiornik, jaki warto regularnie opróżniać jak też czyścić. Działanie odkurzacza opiera się na specjalnym systemie cyklonu, jaki odwirowuje pył a także brud z obiegu powietrza oraz osadza go na dnie pojemnika albo na systemie wodnym (zanieczyszczenia a także kurz oddzielają się za pomocą wody i opadają na dno zasobnika z wodą). Odkurzacze wielofunkcyjne – są to elektroluksy, jakie mogą pracować – w zależności od potrzeby – jako workowe albo bezworkowe.


Te odkurzacze częstokroć mają także dodatkowe opcje: prania kobierców, oczyszczania podłogi, okien jak też zbierania rozlanych cieczy (odkurzacze piorące). Na rynku pojawiły się również elektroluksy parowe, takie jak dla przykładu Karcher sv 1902.