Czapka dla dziecka - kiedy konieczna?

To czy ją zakładać jak też kiedy, wywołuje zwykle mnóstwo emocji – zwłaszcza pośród naszych babć. Bywa, iż podpowiadają, ażeby brzdąc nosił ją nawet w ciepłym mieszkaniu.


Jest niezwykle istotnym fragmentem konfekcji każdego dzidziusia. Ta „wysoka pozycja” jest zrozumiała – przez główkę noworodek może stracić aż 40 proc. ciepła! Swą pierwszą czapkę malec otrzymuje już w szpitalu. Warto też zwrócić uwagę na to, by dobierać czapeczkę odpowiednio do pogody, żeby z kolei nie przegrzać dziecka. Kiedy zatem zakładać, czapki dziecięce a kiedy nie?


czapki dziecięce
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli latorośl nie ma jeszcze skończonych 3 miesięcy, leciutkie bawełniane okrycie głowy jest polecane bez względu na aurę i porę spacerku. Chodzi o to, aby nie wystawiać bobasa na przewiewy zaś w efekcie na przeziębienie. Aczkolwiek starszemu bobasowi możesz nie ubierać czapeczki – o ile uznasz, że będzie mu w niej zbytnio gorąco.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie ciekawy, sprawdź źródło a odnajdziesz w tamtym miejscu dodatkowe wiadomości. One również z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

Najlepiej selekcjonować naturalne materiały. Świetnie sprawdza się bawełna, bo jest nie tylko delikatna, lecz także przewiewna a także nie wywołuje uczuleń. Jeśli zdecydujemy się na czapeczkę z wełny, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy nie będzie potomka "szczypała" w kark.


Kiedy czapka jest troszeczkę szorstka, na zimowy spacerek można pod nią włożyć drugą - lekką, bawełnianą - aby ochraniała przed nieprzyjemnymi doznaniami. Nabywając czapkę dla bobasa, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne - falbanki, aczkolwiek wyglądają fantazyjnie, mogą być ogromnie niewygodne - piękna czapka dziecięca.


Gdy brzdąc leży w wózeczku, mogą go denerwować, dlatego że mogą zasłaniać mu widok albo drapią w szyję. Okrycie główki na jesień musi dobrze otulać uszka oraz czółko przed zimnem.