Atrakcyjność gry w tenisa ziemnego powoduje, że wciąż zasługuje na określenie najbardziej prestiżowego sportu na świecie.

W VII dekadzie XIX wieku na kortach Wimbledon w Londynie, zapoczątkowany został największy turniej tenisowy na świecie. Z czasem gdy tenis ogarniał coraz to nowe terytoria, turnieje zaczęto organizować również w Melbourne, Francji oraz Ameryce Północnej.


link do witryny
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Zawody przeprowadzane co roku na tych czterech kortach, nazywane turniejami Wielkiego Szlema, należą do najbardziej prestiżowych w tej dyscyplinie sportu. Niepowtarzalność turnieju wimbledońskiego wynika między innymi z faktu, że rozgrywa się on na specyficznie przygotowanej trawiastej nawierzchni. Turniej wimbledoński nigdy nie wzbudzał dyskryminacji rasowej. Oklaskiwało i oklaskuje się tam najlepszych sportowców. Zwraca się również szczególną uwagę i na tych, którzy przyjmują porażkę z podniesioną głową.

Turniej wimbledoński od wszystkich innych zawodów tenisowych odróżnia także fakt, że wynik na tablicy nie jest wyświetlany elektronicznie, lecz jest rejestrowany ręcznie, przez pracowników obsługi kompleksu wimbledońskiego. Wimbledon jest w dalszym ciągu również jedynym turniejem, w którym na korcie obowiązkowo wymagany jest biały strój, co bierze się z szacunku do tradycji tenisa białego, pozbawionego bezwzględności i nieobiektywności sportu.

Tenis ziemny jaki znamy dzisiaj – kiedyś powszechnie uważany za sport zarezerwowany dla dżentelmenów, biegających po korcie w nienagannych długich spodniach i koszulkach, uległ licznym trendom i ewoluował w różnorakich kierunkach. Dziś nie stosuje się już masywnych drewnianych rakiet i piłek otoczonych flanelowymi poszewkami. Sprzęt do gry w tenisa podlega bez przerwy modyfikacjom (więcej tu:


Daniela Hantuchová, tenisistka
Author: adidas
Source: adidas
Dostarczyciele rakiet zdają sobie sprawę, że o sukcesach i bezpieczeństwie zawodników gry w tenisa decyduje wiele uwarunkowań.

Planujesz zdobyć inne dane na ten temat? Z pewnością notka z witryny także je ma, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je dokładnie.

W powszechnie używanych rakietach modyfikuje się naciągi tenisowe, parametry rączki, ciężar rakiety, wyważenie. Nieprawidłowy dobór któregoś z tych elementów może skutkować urazami i kontuzjami. Ewoluował także strój do gry w tenisa.

Obecnie w tej sprawie istnieje prawdziwa swoboda. Od klasycznych naturalnych koszulek z kołnierzykiem po nowoczesne koszulki z syntetycznych tworzyw bez rękawów. W przypadku spodenek również istnieje duża dowolność w doborze materiału, długości i koloru. tenisistki najczęściej ubierają się z dużym wdziękiem i oryginalnie. Choć bywa, że czasem są awangardowe i budzą kontrowersje.