Najprzyzwoiciej dobrane opony na lato

Każdy posiadacz pojazdu wie, że opony powinien wymieniać dwa razy w roku. Dla tych, którzy nie korzystają z opon wielosezonowych, wiosna to okres zmiany opon. Idealnedostrojenie dobrych opon do wozu jest nadzwyczaj ważne dla bezpieczeństwa kierującego i współpasażerów.
odlewnia


Opony letnie z kierunkowym bieżnikiem, umożliwia kierowcy łatwą jazdę podczas chwiejnych warunków atmosferycznych. Taki bieżnik zapewnia szybkie odprowadzanie wody, a innowacyjna kompozycja gumowa wykorzystana przy produkcji dostarcza dobrą przyczepność. Przez przeznaczenie specjalnej techniki bieżnika przynosi dobre odprowadzanie ciepła i chroni oponę przed szybkim nagrzewaniem. Opony letnie cechują się przede wszystkim idealnymi osiągami. Takie opony ze względu na swoją budowę zagwarantowane są dla aut osobowych. Najprzyzwoiciej sprawdzi się w powszedniej jeździe po ulicach miasta, lecz też dobrze służy na odległych trasach.odkryj więcej wina różowe półsłodkieZastosowany w produkcji opon blok barkowy o wysokiej mocy przyczynia się do płynności i stabilności opony w czasie szybko pokonywanych zakrętów. Mieszanka gumy w oponie letniej powoduje, że w wyższych temperaturach jest ona bardziej twarda aniżeli ta użyta w oponie zimowej.


opony letnie
Author: Randy McRoberts
Source: http://www.flickr.com


dom - obrazeczek
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Opony letnie i wielosezonowe różnią się rzeźbą bieżnika, mieszaniną gumy, także postacią opony. Opona całoroczna posiada więcej lamel, co oddziałuje na lepszą przyczepność w trakcie jazdy po śniegu.
W lecie powiększona liczba lamel oddziałuje na utratę sztywności opony, co z kolei wpływa na pogorszenie przyczepności. Opona gorzej hamuje, ma gorszą trakcję na suchej i mokrej nawierzchni.