Na czym polega triathlon? Jakie są przepisy które odnoszą się do tej dziedziny sportu?

Triathlon to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która jest kombinacją różnych dyscyplin, czyli pływanie, kolarstwo oraz bieganie. Tak więc, zawodnik najpierw pływa, później wsiada na rower, a na samym końcu zabiera się za bieganie.
Triathlon jest typowym sportem indywidualnym, a zwycięża zawodnik z najlepszym czasem. Jednak, jak start miał miejsce ze startu wspólnego, to zwycięża ten, jaki pierwszy jest na mecie. Uczestnicy triathlonu pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z zewnętrznej pomocy, oczywiście do tego rodzaju pomocy nie można zaliczać wolontariuszy, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie żywności podczas zawodów. Zabronione są taktyki zespołowe, przykładowo odnoszące się do tego, że w czasie jazdy rowerem można zmniejszyć opór powietrza. Zawodnik nie powinien stosować butelek szklanych, a także sprzętu elektronicznego, za wyjątkiem zegarka.

Zainteresowały Cię wątki opracowane w tym tekście? Z pewnością spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (www.placezabaw.com.pl/). Nie ociągaj się zatem i wejdź do następnej witryny.

Uczestnik zawodów nie może robić niczego, co stanowi niebezpieczeństwo dla siebie lub innych uczestników. Jednakże warto wiedzieć, że każda tego typu impreza rządzi się troszkę zmodyfikowanymi zasadami, które znajdują się w danym regulaminie. Jest tak dlatego, że każde zawody trochę się różnią, to znaczy inna jest trasa, ukształtowanie terenu lub pora roku. Zdecydowana większość naruszeń przepisów wiążę się z kosztownymi karami czasowymi, od 1 do 12 minut, ale i to
trening
Author: dan veal
Source: http://www.flickr.com
zależy od różnych czynników, jak waga naruszenia przepisów oraz długość wyścigu. Każdy zawodnik musi bardzo optymalnie przygotowywać się do danych zawodów, bo są one bardzo męczące. Z nimi Ci się powiedzie.

Każdy zawodnik ma inny sposób na plan treningowy triathlon, od takiego czegoś wiele jest zależne, czy zawodnik będzie odpowiednio przygotowany do zawodów czy jednak nie trafi z przygotowaniem albo będzie zbyt przemęczony treningami. Ażeby najbardziej korzystnie wypaść należy więc właściwie opracować plan treningowy i trzymać się go z konsekwencją. To niezbędne, ażeby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie najlepszego wyniku. W każdej dziedzinie sportu, także w triathlonie, są zawodnicy mający miano faworytów, lecz mniej znani uczestnicy zawodów dzięki odpowiedniemu podejściu do treningów są w stanie uzyskać bardzo dużo. Jak widać więc jest to niezwykle istotne.