Lista typów piłek do tenisa.

Wiele osób nie docenia wagi piłek do tenisa. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonaliści używają nowych piłek właściwie w każdym momencie. Trenują takimi, by w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich użyć, gdy rozpoczyna się mecz. Zawodowcy pierwszy raz zmieniają piłki do tenisa już po siódmym gemie meczu, a potem robią tak konsekwentnie co dziewięć kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo ważny jest cały ten proceder.


Dowiedz się więcej
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Piłki do tenisa dzielimy na dwie główne kategorie - piłki bezciśnieniowe i piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe mają grubszy kauczukowy środek i zachowują poprawną jakość odbicia, dlatego używa się ich przez dłuższy czas.Podstawowa charakterystyka tych piłek to zauważalna twardość i ciężkość przy odbiciach, co sprawia, że kontrola uderzenia jest trudniejsza.Taki wybór to wspaniałe rozwiązanie na treningi lub dla amatora. Piłki takie kupuje się w wiadrze lub w worku.Piłki ciśnieniowe są lżejsze i miękkie, zatem w przeciwieństwie do omawianych wcześniej piłek, zawodnik odczuwa dużą przyjemność z gry, z powodu kontrolowania uderzeń. Piłki te powinny być używane stale, ponieważ każdy dzień to utrata ciśnienia, a więc niższy kozioł piłki oraz brak komfortu gry.
To wspaniałe rozwiązanie dla osoby grającej regularnie lub profesjonalnie. Piłki pakowane są po 3 albo cztery sztuki w specjalnym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć specyficzny dźwięk, który jest wywołany uwolnieniem ciśnienia. By sprawdzić czy piłka ciągle nadaje się do grania, podnosi się ją na wysokość stu cali, puszcza i oczekuje aż się odbije od twardego podłoża. Jeżeli po koźle wzbije się ona na wysokość 40 cm, to oznacza, że ciągle jest dobrze napompowana. Przeciętnie piłka powinna wystarczyć na rozegranie od sześciu do ośmiu setów (Kontakt z firmą Novasport).


piłka na korcie
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Każda firma wytwarzająca piłki ma w ofercie trzy rodzaje piłek: poziom profesjonalny,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom zawodowy to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na używanie danej marki.Takie piłki gwarantują jakość i solidność na najwyższym poziomie.

To przykuwający wzrok artykuł, ale poza tym zobacz też inny podobny oraz równie nietuzinkowy materiał - my zalecamy to opracowanie (https://www.artgrafcars.pl/oklejanie-samochodow-krakow/).

Poziom mistrzowski to piłki nieco gorsze od wcześniej opisywanych, lecz dla większości zawodników średnio-zaawansowanych będą więcej niż satysfakcjonujące. Ostatnio poziom zadedykowany jest dla rekreacyjnych graczy jak i do treningowego użycia, dlatego tych piłek nie używa się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele typów piłek tenisowych, ale na decyzję, które wybrać - ma wpływ wiele czynników.Wybór nieodpowiednich piłek może mieć tak samo niekorzystny wpływ na grę zawodnika jak brak stosownej dla jego umiejętności rakiety.