Zastanawiasz się, w jaki sposób samodzielnie lakierować swoje auto? Przyda ci się parę użytecznych porad

Jeżeli spostrzegliśmy, że wiele elementów naszego samochodu zardzewiało, musimy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi profesjonalnego zakładu oraz być może będziemy musieli zrobić to samodzielnie.
Znak zapytania
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy przedstawione niżej użyteczne porady (strona www). W pierwszym kroku musimy zainwestować w dobry lakier. Oszczędzamy na warsztacie, więc możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, że po lakierowaniu auto nie prezentuje się tak, jak pożądaliśmy. Poza lakierem konieczny jest również papier ścierny oraz folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcemy dokładnie rozprowadzać lakier na określonych częściach auta, może przydać się także pistolet oraz kompresor. Później przychodzi pora na przygotowanie pomieszczenia. Zasadnicza jest właściwa klimatyzacja, gdyż lakier ma ostry zapach, którego nie można wdychać. Dlatego poza wentylacją trzeba zadbać o swoje drogi oddechowe wkładając maskę, na oczy zaś przydadzą się specjalne gogle.To nieznaczne wydatki, na które możesz sobie pozwolić, by lakierowanie samochodu nie było przyczyną uszczerbków na twoim zdrowiu. Po fazie przygotowań pora rozpocząć konkretne działania. Najpierw usuwamy stary lakier wykorzystując papier ścierny. Należy to wykonać niezwykle skrupulatnie, aby nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po zakończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować auto, pamiętając, aby nałożyć 2 warstwy, wtedy będziemy mieć gwarancję, że samochód będzie ładnie wyglądać.

Po 2 albo 3 dniach można zamontować elementy, jakie zdjęliśmy, by porządnie pokryć je lakierem. Sprawdźmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać kilka godzin, niż zmarnować godziny pracy oraz być zmuszonym znowu powtórzyć wszystkie czynności. Jeżeli w związku z tym nie masz pieniędzy, by zabrać samochód do warsztatu lakierniczego, wykorzystując niniejsze rady z pewnością dasz sobie radę ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu spowoduje, że twój pojazd znowu będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się poruszać nim po ulicach.