Kilka idei na elegancki upominek stworzony własnoręcznie

Obdarowywanie pozostałych to prawdziwa przyjemność. Wiele ludzi ma ale problem ze znalezieniem upominku, jaki przypadnie do gustu osobie otrzymującej podarunek. Jeśli też masz z powyższym problem, zastanów się nad czymś, co możesz robić sama.
Kupowanie prezentów pod choinkę, z okazji imienin, urodzin, lub Walentynek to najłatwiejsze rozwiązanie z sytuacji. Nic jednak nie zastąpi upominku wykonanego własnoręcznie. Poświęcony okres, nowatorski pomysł i jego niepowtarzalność to gwarancja, iż osoba obdarowywana z pewnością się ucieszy. Co można podarować innym?


Szkatułki drewniane
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com


Decoupage


Technika decoupage polega na ozdabianiu różnego typu powierzchni, w jaki sposób szkło, metal czy drewno, za pomocą wzoru wyciętego z papieru (najczęściej cieniutkiej serwetki) i kleju.

Jeżeli chcesz zyskać dodatkowe informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis, która takie dane posiada. Na pewno będą interesujące.

Nie będzie ona trudna i zapewnia sporo możliwości, bo dzięki niej ozdobimy szkatułki drewniane, słoiki, doniczki, pudełka, naczynia, biżuterię, a nawet umeblowanie. Należy do ozdobienia zastosować specjalnie przygotowane pojemniki – sklep decoupage to doskonałe miejsce, od jakiego należy zacząć. Odnajdziemy w nim każde niezbędne do tej techniki akcesoria, jakie pomogą wyczarować przepiękne prezenty, np szkatułkę na biżuterię dla eleganckiej damy, zakładki do książek dla zapalonego czytelnika, bądź album na fotografie albo pamiętnik dla romantyczki.


Coś praktycznego, a jednocześnie pięknego


Osoby, które powinny talent plastyczny powinny postarać się ozdobić zwykły serwis do kawy, bądź np. pojedynczy kubek. Niczym to zrobić? Starczy ciekaw pomysł, specjalne farby (zobacz farby do drewna kolory) do porcelany lub szkła i oczywiście filiżanka, talerzyk, lub kubek w jednym kolorze, który stanowić pozostaje bazę. Okazji jest faktycznie dużo, a podczas planowania tego podarunku i wykonywania prezentu warto uwzględnić zainteresowania osoby obdarowywanej. Miłośniczce kwiatów spodoba się piękna łąka namalowana na talerzyku, zaś osoba przepadająca za kotami z pewnością pozostaje zachwycona kubeczkiem z ulubionym zwierzakiem.
Pamiętajmy ale, że nie wszelkie farby nadają się do mycia w zmywarce. Pomyłem na praktyczny i estetyczny prezent będzie także np. etui na telefon. Uszycie tego pokrowca to proste zadanie, z jakim poradzi sobie nawet początkująca osoba.