Piecza nad seniorem – na co kierować uwagę?

W życiu wielu dorosłych ludzi nadciąga chwila, w której, w jakim muszą zaopiekować się starszymi, częstokroć schorowanymi rodzicielami. To skomplikowane wyzwanie, lecz angażując w nie drugich członków familii, można mu podołać.


sklep z akcesoriami dla osób starszych
Author: Dani Vázquez
Source: http://www.flickr.com


Co jest szczególnie ważne?


awaria
Author: Lea Latumahina
Source: http://www.flickr.com
plafony
Author: Technolux
Source: Technolux


Z pewnością przystosuj mieszkanko. Obecność w mieszkaniu przewlekle chorej, często mającej kłopoty z samodzielnym przemieszczaniem się osoby to poważne organizacyjne wyzwanie. Potrzebujemy wszak zaaranżować wszystko w taki sposób, ażeby ułatwić choremu powszednie funkcjonowanie. Jeśli nasz podopieczny samodzielnie przemieszcza się po mieszkaniu, zadbajmy o wyeliminowanie z drogi wszystkich zbędnych mebli – przesuńmy je możliwie niedaleko ścian, ażeby nie tarasowały przejścia. Zatroszczmy się o wykładzinę antypoślizgową, by zapobiec upadkowi a także zrezygnujmy z małych, ślizgających się po podłodze chodników. Przy toalecie, wannie czy brodziku powinno się także zamontować specjalne uchwyty ułatwiające wstawanie. Na pewno odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych. Zakupisz tam specjalne łóżko, chodziki, materace albo krzesło pod natrysk. Korzystne mogą okazać się również stoliki nad łóżko.


Bardzo kłopotliwy (zarówno dla osoby chorej, jak też dla jej opiekunów) jest problem inkontynencji, zatem nietrzymania moczu bądź kału.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link wino primitivo, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niesamowicie zaciekawią.

Warto pamiętać, iż zdarza się to istotnie często i miast traktować tą kwestię jak zagadnienie tabu, warto zapewnić choremu wygodę, kupując pieluchomajtki.


Dzięki pampersom dla dorosłych skóra długo pozostaje sucha, nie będzie też nieodzowności tak częstego przebierania chorego, co może powodować kolejne niekomfortowe sytuacje. Codzienna pielęgnacja osób starszych wymaga dużej subtelności a także dokładności.