Jak zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół? Co powinniśmy kupić?

W większości polskich domów znaleźć można czworonogi. W zdecydowanej większości są to psiaki. Inne osoby stawiają na kocury. Nie brakuje również osób, które stawiają na świnki morskie bądź chomiki. Niezależnie od tego, na jakie zwierzę się decydujemy, należy pamiętać o tym, aby solidnie o nie dbać. Jednym z elementów troski o posiadane w domu czworonogi jest podawanie im odpowiedniej karmy. To dzięki niej nasi pupile są zdrowe, pełne energii i mają wyjątkowo zdrowe futro.

pies
Author: Marc Dalmulder
Source: http://www.flickr.com
Chcąc zapewnić swoim stworzeniom dobrze zbilansowane jedzenie, można postawić na produkt, jakim jest karma Brit Premium, o której więcej tutaj: Dostarczy ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz mineralnych. Karma Brit Premium to bardzo dobry wybór, jeśli zależy nam na tym, aby zwierzęta naprawdę doskonale się czuły.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc naciśnij tu (https://e-hunter.pl/drapak-dla-kota) i czytaj do woli kolejne fachowe posty.

Trzeba pamiętać, aby dopasowywać karmę do rodzaju szwierzęcia, które mamy w domu. Zupełnie inaczej karmimy psy niż chomiki. Ważne jest także, żeby karmę dopasować do wieku rozwojowego zwierzęcia. Inaczej jedzą dorosłe już stworzenia, a inaczej młode osobniki.Niezwykle ważna jest także profilaktyka infekcji! Podejmując decyzję o wzięciu do domu pupila, zawsze należy wiedzieć o tym, aby zapobiegać rozwijaniu się przeróżnych chorób. Przede wszystkim trzeba dopilnować, by psy i kociaki zaszczepione zostały na wściekliznę. Jest to jedno z bardziej istotnych szczepień, które ochrania nie tylko czworonogi, ale także ich właścicieli. Wścieklizna jest dla człowieka chorobą śmiertelną. Tak samo jest w przypadku zwierząt – psiaka lub kota, który zaraził się wścieklizną należy zawsze uśpić. Takich sytuacji rozsądniej jest unikać. Każde zwierzę musi zagwarantowaną ochronę przed pasożytami.

Ważna jest profilaktyka przeciwpchelna – sięganie po specjalne obroże jest najkorzystniejszym wyborem. W w czasie letnich miesięcy stosować należy preparaty na kleszcze (Super ZooMarket). Preparaty na kleszcze zapewniają ochronę przed inwazją tych groźnych pasożytów, które mogą wywoływać między innymi odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Środki te mają na ogół postać obroży takich, jak te, które używane są w przypadku profilaktyki przeciwkleszczowej. Działają skutecznie, ale należy wiedzieć o tym, by co jakiś czas wymieniać obrożę na nową. Zdecydowana większość z nich chroni przez okres maksymalnie pół roku.