Dzieci przede wszystkim chcą naszej uwagi

Żyjemy znacznie prędzej, zatem często się przydarza, że trudno nam jest na wszystko wyszukać tak wiele czasu jak byśmy pragnęli. Najczęściej będzie tak, że zajmujemy się wpierw pracą, potem mieszkaniem oraz wreszcie jest tak, że dla pociech mamy go za mało.


dziecko
Author: Laity Lodge Family Camp
Source: http://www.flickr.com
Aby uspokoić swoje sumienie oraz jednocześnie wynagrodzić swoim dzieciom to, że nie spędzamy z nimi tak sporo czasu jakby chciały, kupujemy kosztowne zabawki, nowoczesne urządzenia elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im nagrodzimy oraz okażemy im swoją miłość. Prawda mimo wszystko okazuje się być taka, że dla dziecka godzina z opiekunek, gdzie ma jego całą uwagę, będzie dużo istotniejsza. Nierzadko dzieci oddadzą wszelkie zabawki za to, by posiadać 100% uwagi rodzica, choć przez parę godzin w tygodniu, ponieważ nic nie zaprocentuje w więzi z pociechą tak bardzo, jak właśnie nasza obecność oraz czas na wysłuchanie go.

Nic nie powinno okazać się istotniejsze od niego

Jeśli zawsze znajdziemy czas na konwersację z dzieckiem, kiedy udowodnimy mu że wciąż okazuje się być dla nas najistotniejsze, a zupa albo sprzątanie mogą poczekać, gdyż ono właśnie pragnie nam opowiedzieć albo pokazać coś dla siebie ważnego, to możemy okazać się przekonani, że nawiążemy z dzieckiem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem
Author: Ceba Baby
Source: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że wciąż ma szansę do nas przyjść, a co się z tym łączy, możemy być pewni, że tak utworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeżeli potomstwo - świat rodziców - będzie do nas przychodziło z własnymi kłopotami, lecz również radościami.

Powinniśmy oznaczać granice

Istotne jest stawianie potomstwa na pierwszym planie oraz życie jego zainteresowaniami, mimo wszystko nie starajmy się być dla potomstwa przyjacielem. Ono musi wiedzieć, że to my wyznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, może się nam zwierzać, lecz nie ma szansę uważać, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej.iltex.plbr>
Masz chęć dowiedzieć się więcej na ten wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem badania prenatalne wrocław znajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Jedynie bliskość i jasno wyznaczone zasady mogą spowodować, że wychowamy rozsądnego i odpowiedzialnego człowieka.