Wypadek w Anglii

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeżeli odpowiedzi na wszystkie trzy z tych pytań brzmi TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, gdy tak wielu Polaków postanawia układać sobie życie, albo tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są jak najbardziej pożądane. Zwłaszcza jeżeli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to nierzadko.
wypadek
Source: www.morguefile.com
Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie są ludzie oraz technika, wydarzają się także wypadki drogowe. Statystyki tego typu zdarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka liczba ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w regulacjach prawnych - wszystko to potęguje odczucie osamotnienia oraz "odpuszczenia" sobie starań o rekompensatę za wypadek drogowy w UK. Dlatego też przede wszystkim dobrze jest poznać swoje prawa w tej kwestii, by wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Przede wszystkim, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz ubiegać się o rekompensatę pieniężną za poniesione obrażenia ciała albo straty materialne. Istotne jest również, aby bezpośrednio po kolizji wykonać wymienione niżej działania:Pozyskać dane sprawcy innych innych osób uczestniczących w zdarzeniu. Najważniejszy jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Koniecznie należy poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!! Warto również zrobić dokumentację fotograficzną miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Należy również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz pójść do lekarza, żeby zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z właściwą firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii najczęściej wiąże się z pracą fizyczną, np.

Ten wpis posiada interesujące informacje na prezentowany temat - jeśli chcesz zdobyć większą ilość wpisów, to odkryj witrynę (http://magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozdzielnosc-majatkowa-warszawa.html), która przedstawia zbliżone zagadnienia.

na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek w pracy jest uważana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły w czasie wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych. W takich sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje: Dokładną datę oraz miejsce wypadku; Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku; Dane osobowe i teleadresowe świadków; Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe); Zaświadczenie lekarza o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji lub rehabilitacji;

W kolejnej części procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze jest nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją. Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc za granicą możesz skontaktować się z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najlepiej jest skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych właściwych firm, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.