Jeśli pragniesz aby twój ogród przypominał Ci dziką, nieskażoną przyrodę musisz zachować harmonię

Skały pokryte mchem, położone gdzieniegdzie kamienie, dróżki z małych otoczaków – to wszystko kojarzy się nam z dziką naturą, pośród której prawdopodobnie wszyscy czują się wolni. Będąc elementem ogrodu stają się jego swoistym dopełnieniem, dodają mu naturalnego charakteru.


Zwracają również uwagę wszystkich którzy się w nim pojawią. Jak zatem możemy użyć kamieni do naszego ogrodu? Ewentualności jest kilka.


termos
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Marzeniem wielu ogrodników jest utrzymanie harmonii pomiędzy zielenią, wodą oraz kamieniem, dlatego dobierając kamień do kompozycji ogrodu należy pamiętać aby nie przytłoczyły one piękna pozostałych elementów - . Przykładowo jeżeli dobierzemy otoczaki, dosyć popularnie występujące w naszym państwie skały polodowcowe i połączymy je z ostrymi skałami z kamieniołomu uzyskamy męczący efekt chaosu. Również nie winniśmy dobierać zbyt dużej ilości różnokolorowych kamieni, ponieważ uzyskamy podobny rezultat. Wielkie głazy winny dominować nad pozostałymi, ale w żadnym razie przytłaczać lekkości i naturalnego piękna ogrodu swą ilością. Zaś otoczaki i żwiry spełniają się dopiero jako większe płaszczyzny, gdyż istotna jest ich intrygująca faktura. Drobne kamienie, takie jak otoczaki, żwiry, grys są najlepszym materiałem do okrywania powierzchni terenu dookoła roślin ogrodowych, jeśli nie chcemy aby kamyczki zmieszały się nam z ziemią można wpierw użyć geotkaniny, jaka skutecznie odseparuje dwie różne frakcje, co więcej przepuści wodę. Przy połączeniu takiej nawierzchni z roślinami typowymi dla klimatów preriowych lub wysokogórskich uzyskamy niesamowicie ciekawe rezultaty. Jeśli chodzi o piaskowiec jako kamień do ogrodu, sprawdzi się on zarazem jako górujący nad resztą monolit jak również drobny kamień. Piaskowce są charakterystyczne dla regionów położonych nad morzem, toteż świetnie wpasują się w ogród pełen strumieni, sadzawek oraz wodospadów. Z czasem piaskowce będą pokryte przez porosty i drobne rośliny, co nada unikalnego uroku ogrodowi.
Nikt nie może zaprzeczyć, że ogród, w którym nie ma kamieni przypomina swym wyglądem działkę, na której uprawia się warzywa.

W sytuacji jeśli musisz odnaleźć poza tym również inne pokrewne wiadomości na przedstawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest tutaj.

br>
Warto zobaczyć inne nasze serwisy www, by poznać inne interesujące informacje na analogiczny temat. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Dopiero gdy połączymy i pomieszamy we właściwych ilościach rośliny, skały oraz wodę uzyskamy obraz realnie dzikiej przyrody w swoim ogrodzie.