Butelka antykolkowa. Czy rzeczywiście pomaga zwalczyć kolkę?

Jedni uważają, iż to perfekcyjne remedium na brzuszkowe kłopoty niemowląt. Inni, że to tak zwany „pic na wodę”.


Czy butelki antykolkowe naprawdę dopomagają ograniczyć tę przykrą dolegliwość, jaką jest niemowlęca kolka? Rodzicieli poszukujących czarodziejskiego leku na kolkę muszę zawieść – nie ma jednego i skutecznego antidotum na tą niemowlęcą uciążliwość.
metoda


Czemu? Dlatego że, pomimo wielu badań jak też olbrzymiego postępu medycyny, powody kolki niemowlęcej zostają w dalszym ciągu wielką tajemnicą. Istnieje zarówno wiele teorii na jej temat, jak również rozmaite środki i sposoby radzenia sobie z nią. Na nieszczęście to, co sprawdzi się w wypadku jednego maluszka, niekoniecznie przyniesie ulgę drugiemu. Ażeby ulżyć maleństwu, zdesperowani rodzice poszukują cudownego remedium. Jak się wydaje, dopomóc może butelka do filtrowania wody (sprawdź ten artykuł - https://waterbobble.pl/) antykolkowa. Jej wytwórcy perswadują, że wpływa na zredukowanie stopnia rozdrażnienia bąka i częstotliwość występowania kolek.


Istnieje dużo metod radzenia sobie z tą przykrą uciążliwością. Od kołysania na rękach, przemieszczania w wózku, poprzez ablucje w cieplutkiej wodzie, masaż brzuszka, po rozmaitego rodzaju herbatki ziołowe i środki farmakologiczne. Gdy mama karmi piersią, powodu możesz poszukiwać w jej jadłospisie. Warto na pewien czas zrezygnować z dań nabiałowych, ostrych przypraw czy składników powodujących wzdęcia i sprawdzić, czy kolka nie ustąpi.

Ta solidna oferta (http://mammamed.pl/o-nas.html), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej problematyki, posiada pokrewne dane na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tutaj.

Ogromnie często wykorzystywanym sposobem jest też używanie do karmienia dziecka specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> więcej o butelkach antykolkowych.
Butelki tego rodzaju różnią się od zwyczajnych butelek tym, iż posiadają dodatkowy system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzy powietrza do pokarmu. Takie butelki jak również relaksujący płyn do kąpieli kupisz w sklepie on-line. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj - nawet pomocna strona, warto zajrzeć.