Czy tradycyjne okulary korekcyjne zostaną za jakiś czas całkowicie zapomniane? Alternatywne sposoby poprawiania zmysłu wzroku

Praktycznie nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić obecnego świata bez okularów do korekcji wzroku, gdyż wydaje się nam, iż są one z nami od zawsze. Tymczasem fakty są zupełnie inne i soczewki progresywne w znanym nam kształcie zostały wynalezione dopiero w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tamtej chwili niezwykle szybko się one rozpowszechniły i dziś praktycznie nie ma miejsca na świecie, w którym obudowane soczewki progresywne nie byłyby na porządku dziennym. Może więc za parędziesiąt lat one też zostaną w zapomnienie i coś innego zajmie ich miejsce w świetle reflektorów.
Na pewno
BioTrue ONEday 30 i 90 szt.
Author: Fiona Henderson
Source: http://www.flickr.com
dzisiaj zagadnienia takie jak: soczewki Bausch&lomb, BioTrue ONEday 90, czy też BioTrue ONEday 30 niewiele nam mówią, ale wszystko wskazuje na to, iż to właśnie soczewki kontaktowe mają całkiem spore szanse na wyparcie tradycyjnych okularów. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ mają one naprawdę mnóstwo zalet . Przede wszystkim nie oddziałują one na wygląd noszącego i nie komplikują codziennych czynności takich jak na przykład malowanie się, czy nawet normalne pływanie i zabawa w wodzie. To jednak nie koniec, gdyż stosując soczewki Bausch & Lomb zyskujemy przekonanie, iż jedząc coś gorącego albo pochylając się nad wrzącą herbatą, nie ulegną one zaparowaniu. Każdy noszący kiedyś okulary w lecie ma świadomość problemu wybierania między ładnymi okularami na słońce, a umiejętnością dokładnego widzenia.

Z szkłami kontaktowymi nie natkniemy się na taki kłopot, gdyż niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na BioTrue ONEday 90, czy BioTrue ONEday zdobędziemy dostęp do wspaniałego i modnego świata okularów przeciwsłonecznych. Jedną z pozostałych technik mogących w przyszłości wyprzeć okulary jest, niezaprzeczalnie operacja laserowa. Pozwala ona absolutnego pozbycia się wady wzroku, jednak związana ona jest z wieloma możliwymi komplikacjami, więc najczęściej jest stosowana przy większych wadach, uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.
Dzisiaj te wszystkie nowe metody zdają się nam niezwykle odrealnione i całkowicie niemożliwe jest, że mogłyby zastąpić tradycyjne okulary korekcyjne. Jednak, jeśli cofnęlibyśmy w czasie powiedzmy dwieście lat i ogłosili tamtemu społeczeństwu, że w przyszłości praktycznie wszyscy będą posiadali dostęp do dwóch progresywnych soczewek pozwalających każdemu na całkowitą przejrzystość widzenia, okrzyczano by nas szaleńcami.

Ten odnośnik do serwisu (https://aristar.pl/dywaniki/) prowadzi do bardzo ciekawej witryny, która zawiera równie intrygujące dane na opisywany wątek.

Może za parędziesiąt lat wada zmysłu wzroku nie będzie już więc w ogóle problemem.