Import towaru z Chin – co należy o tym procesie wiedzieć i z jak wysokimi kosztami trzeba się liczyć?

Większość towarów, które w aktualnych czasach stoją na sklepowych półkach, została wytworzona w Chinach. Kraj ten, w roli lidera w dziedzinie gospodarczego rozwoju, znajduje się obecnie na czele listy największych eksporterów, śląc swoje towary do przeróżnych państw świata. Właśnie dlatego coraz więcej mniejszych rozmiarów firm decyduje się na podjęcie współpracy z chińskimi producentami. I w tym momencie pojawia się istotne pytanie - co trzeba wiedzieć o procesie sprowadzania towarów z Chin.


selfie - sklep
Author: Maciej Lewandowski
Source: http://www.flickr.com
Wysyłka z Chin odbywa się zazwyczaj morską drogą, ponieważ jest to rozwiązanie najtańsze. Pozostałe rodzaje transportu mogą okazać się po prostu zbyt drogie w stosunku do kosztów zakupionego towaru – samolotowa wysyłka z Chin może czasem wynieść dwa lub nawet trzy razy tyle, co zawarte w niej produkty (wysyłka z republiki chin). Właśnie z tego powodu przesyłanie towarów za pomocą samolotu nie jest zbyt chętnie wybierane przez importerów.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę panele ogrodzeniowe producent naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Inną ważną decyzją podczas importu stanowi pytanie, czy decydujemy się na bezpośredni transport z Chin do Polski czy na dostawę do któregoś z sąsiednich krajów. Decyzja ta ma spory wpływ nie tylko na cenę takiej dostawy, lecz także na czas jej realizacji. Import towarów np. do Hamburga z pewnością wyniesie nas więcej niż transport z Chin do Polski, jednak zamówiony towar dotrze tam znacznie szybciej. Natomiast bezpośrednia dostawa do polskiego portu co prawda kosztuje mniej, lecz trzeba na nią czekać dużo dłużej. W tym momencie musimy przemyśleć nasze priorytety i zdecydować się na możliwość, która najlepiej im odpowiada – albo oszczędność czasu, albo oszczędność finansowa. Końcowym punktem procesu importu towaru z Chin jest uzupełnienie dokumentacji przewozowej i celnej.

Kiedy fascynują Cię ciekawe dane oraz szukasz ich na dany temat, kliknij w odsyłacz do artykułu (http://linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-spalinowe/). Tam znajdziesz wymagane informacje.

Zadanie to najlepiej jest jednakże zlecić specjalistom, ponieważ nie należy ono do łatwych- transport towarów z chin do polski.


Poza samym transportem należy również pomyśleć o odpowiedniej wielkości magazynie w pobliżu portu, w którym przechowamy nabyty towar do momentu zorganizowania transportu. Z powodu dużego zainteresowania tym procederem, dobrze jest zatroszczyć się o to dużo wcześniej, a nie oczekiwać do momentu wpłynięcia towarów do portu – wtedy może się niestety zdarzyć, że pobliżu po prostu brak jest wolnych hal magazynowych, co może nam przysporzyć uciążliwych trudności.