Sam billboard to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze konkretna wiedza, ażeby go dobrze zaprezentować

Jaki billboard sprawi, że reklama będzie działać? W jaki sposób zrobić taki typ billboardu, który będzie gwarantował dużą skuteczność? Mnóstwo osób, które zajmują się projektowaniem przekazów reklamowych zewnętrznych za najistotniejsze uważa sprzyjanie gustom, kreatywnością czy interesującą oprawą, w międzyczasie jednak zapominając o najważniejszym zadaniu billboardu, czyli, żeby dokonać sprzedaży, powinno się umieć przyciągnąć wzrok, przekaz reklamowy musi zapisać się w pamięci. Tak działa najlepiej zaprojektowany billboard.


biollboard
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy więc, że konieczna jest partykularna wiedza z zakresu percepcji, czyli tego, jak spostrzegamy, a jednocześnie o tym, w jakim miejscu konkretna reklama musi zostać zamieszczona - więcej informacji. Zauważenie reklamy umieszczonej na zewnątrz ma w sumie charakter dynamiczny. Klient jest w ruchu, więc działają na jego postrzeganie prawa dotyczące obiektów przyciągających wzrok. Taka więc percepcja rządzi się specyficznymi prawidłowościami, zgoła odmiennymi niż na przykład percepcja reklamy w prasie. Powinniśmy również pamiętać, że spora część billboardów założona musi być pod kątem, co znacząco zakłóca odbiór przekazu reklamowego.

Istotne więc, by dobrać właściwe rozmiary czcionek i rozmiarów obiektów.

O sprawach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się można z sieci. Wtedy wystarczy zobaczyć artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (stargres.pl/kontakt/).

Najważniejszym błędem w tego rodzaju reklamie są między innymi zbyt małe kontrasty. Litery w ruchu więc mogą zlewać się z tłem, więc przekaz staje się nieczytelny.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś fascynującego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę serwis agregatów chłodniczych warszawa.

Odmienne, bardzo istotne zasady kontrastu w tego typu reklamie to bez wątpienia pora roku o obiekty, które znajdują się za billboardem - zobacz billboardy. Musimy mieć na uwadze, że potencjalny klient, który
billboard
Author: FaceMePLS
Source: http://www.flickr.com
zleca nam wykonanie tego typu reklamy chce, żeby pozostała ona zauważona nie tylko rano i po południu, ale również po zmroku. Nawet, gdy taka reklama będzie oświetlona to przecież pozostają miejsca mniej widoczne.


Wymyślając więc przekaz reklamowy na jesień i zimę nie zapominajmy, by właściwie współgrała ona z tłem. Ponadto, projektowanie reklamy na wiosnę i lato też ma pewne wymogi, tego typu reklama powinna być doskonale dostrzegalna w mocnym słońcu. Stosujmy się więc do tych wytycznych, bo billboard zapewnia mnóstwo możliwości, warto więc je spożytkować.