W jaki sposób przygotować się do wygodnego karmienia niemowlaka, żeby odbywało się to bez stresu?

Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla maluszka jest ma się rozumieć kwestią trudną. Z tego powodu chciałam dać garstkę rad odnośnie sprzętu do karmienia.


Rzecz jasna każda mama wie, że lepiej jest karmić dziecko piersią.


Trzeba jednakże brać pod uwagę to, iż z jakiś przyczyn może się nie udać. Ponadto mama karmiąca piersią powinna posiadać w domu rezerwową butelkę - w razie gdyby musiała zostawić dziecko na kilka godzin, kiedy to tata będzie je karmił odciągniętym wcześniej mlekiem.


aranżacja3
Source: lampyilampki.pl


O zakup odpowiedniej butelki trzeba zadbać przed narodzinami - żeby potem w razie konieczności nie gonić gorączkowo w poszukiwaniu tej najlepiej spełniającej funkcję. Wydawało by się - banalna rzecz - butelka i tyle.


pomieszczenia
Author: TheUglySweaterShop.com
Source: http://www.flickr.com


Biorąc pod uwagę zmęczenie po porodzie i nieprzespanych nocach trzeba jednak zapewnić sobie komfort karmienia, które ma miejsce wiele razy dziennie.


Sama zdecydowanie zachwalam butelki avent. Są one wzorowane na budowie kobiecej piersi - chodzi o to, aby karmienie było jak najbardziej fizjologiczne, a maluch mógł się łatwo przyssać. Butelki avent ułatwiają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o anatomicznym kształcie, płatki znajdujące się w ich środku podwyższają jego miękkość i giętkość bez ryzyka zapadania się ścianek. Wygodny kształt ułatwia dziecku samemu złapanie butelki avent - pamiętajcie, iż wasz maluch będzie się bardzo szybko rozwijał i już niebawem zacznie próbować sam chwytać!


Warto też zadbać o szybkie przygotowanie pokarmu.

Chcemy Cię nakłonić do przejrzenia naszego następnego wątku. Po prostu naciśnij odnośnik (http://www.scootive.pl/budowa-hulajnogi-wyczynowej) i czytaj bez limitu to, co rzetelne.

Mając własne mleko trzymane w lodówce bez zwłoki uzyskamy odpowiednią ciepłotę, jeśli z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent. Najważniejszą jego cechą jest, iż pracuje szybko i równomiernie, zapobiega uzyskaniu zbyt ciepłych produktów. Wystarczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która podpowie nam ile czasu zajmie proces grzania. Ważne jest, żeby mleka nie poddać działaniu zbyt wysokiej temperatury, co mogłoby źle wpłynąć na jego jakość. Podgrzewacz do butelek avent jest odpowiedni także do rozmrażania mleka.


Maluch rośnie, zaczynamy podawać mu inne pokarmy.
Słoiczek wyciągnięty z lodówki możemy oczywiście podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele szybciej.


Opieka nad niemowlakiem to niełatwe zadanie. Trzeba je sobie upraszczać przy pomocy specjalnie do tego przystosowanych narzędzi.